Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Dokk               EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Dokk               EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Dokk               EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Dokk               EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Dokk               EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Dokk               EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Dokk               EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Dokk               EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Dokk               EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Dokk               EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (60 fő) Csüt. Ápr. 25, 2024 12:55 am-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

 » Helyszínek » Űr » Nautilus » Dokk

Dokk

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Dokk               Empty Dokk Vas. Aug. 14, 2011 8:56 pm

W.B.

W.B.

Rend és tisztaság, ez a fő szabály. Kellemetlen lenne, mikor valaki olaj folton csúszva véletlenül meghúzza a zsilipnyitó kart.

2Dokk               Empty Re: Dokk Vas. Nov. 27, 2011 5:42 pm

W.B.

W.B.

// Előzmény Mars -> CMC kiképzőtábor és központ -> Űrkikötő //

Párperces út is elég rémisztő volt. Az űrben nem terjed a hang. Így csak komp által kiadott zörgések volt némi nesz a csöndben.
Végül külvilág zajait meghalljátok. Most már valószínűleg a hajó dokkjában lehettek. Megrázkódik a komp, jelezve, hogy immáron súlyát a csatahajó tartja.
A rakodó rámpa kattan, majd lassan kinyílik. Az egyre növekvő résen fény szűrődik be, és hangok.
- Fegyvereket eldobni! Feltartott kezekkel kifele! - Halljátok meg a kiáltás. Amint a rakodó rámpa teljesen kinyílik, látjátok kiktől jött. A rámpa előtt áll három ZTC-1 Pajzsruhában lévő katona kezükben M41C-t tartanak. Mögöttük legalább még egy tucat katona különböző fegyverekkel ládák fedezékében.

3Dokk               Empty Re: Dokk Vas. Nov. 27, 2011 6:05 pm

George

George

Úgy tűnik megérkeztünk. Már nyílik ki a rámpa, amikor kiáltozást hallok.
- Fegyvereket eldobni! Feltartott kezekkel kifele!
- Oké oké. Eldobtam. – A fegyvereimet letettem a földre. – Lucy te is! – Szóltam neki mikor megláttam, hogy még felemelt fegyverrel várakozik.
- Apa! Te jössz!

4Dokk               Empty Re: Dokk Vas. Nov. 27, 2011 8:55 pm

W.B.

W.B.

- Jozafat Oska kapitányt keresem! – Fegyver földre helyezése után hangosan ezt közölte az emberekkel.
- Én volnék! Ez mi lenne? Egy hadgyakorlat? A tengerészet egy kapitánya elbújik egy kompon? – Megköszörülte a torkát, a kissé köpcös fekete hajú kapitány, ki az Isten tudja csak honnan került elő. – Azt a parancsot kaptuk, hogy a potyautasokat tartóztassunk le, akik a kompon vannak. De, teszem fel a kérdés: Ha valakinek menekülniük kell, mért pont egy mozgó erődítménybe menekülnek? Ahol, elvileg pont az ellenségük van?
- Fogós kérdés, de a válasz egyszerű: Mert itt nem olyanok vannak, akik üldöznének minket. – Válaszolta vissza apád gondolkodás nélkül.
Kis hőbörgés támad a katonák közt, miközben néhány levezetet titeket a dokkba. Makulátlanul tiszta, a vadászgépek és más harci gépek is tiszták. Apádat elvezették a hangár egy férre eső pontjába. Ahol a kapitánnyal beszélt. Semmit nem hallottatok belőle.

Három nehézpáncélzatú katona maradt rátok vigyázni a többiek visszatértek az őrszolgálathoz. Közben a kompból is megkezdték a kirakodást.
Egyik páncélos megszólalt:
- Nos? És milyen bábunak lenni a terepasztalon?

5Dokk               Empty Re: Dokk Hétf. Nov. 28, 2011 11:03 am

George

George

Na szóval a hajón vagyunk. Apa elment bájcsevegni a kapitánnyal, minket meg levittek a hajóról. Egyszer csak megszólal az egyik őr.
- Nos? És milyen bábunak lenni a terepasztalon? – Na erre most valami frappánsat kéne.
- Hmm. Vajon tényleg csak egy bábu lennék? Vagy maga a játékos? Nos én azt mondom, még ha csak egy bábu is vagyok. Kis segítséggel a gyalog is adhat mattot. – Hoppá miket ki nem találok. //XD// - Egyébként ha belegondolsz ki az igazi bábu? Én aki a magam ura vagyok, vagy te aki a fentről jövő parancsoknak engedelmeskedsz és semmi rálátásod nincs a dolgok hátterére.

6Dokk               Empty Re: Dokk Hétf. Nov. 28, 2011 5:58 pm

W.B.

W.B.

A katona nem reagálta túl a válaszod:
- Szabad? Maga? Magának kellet volna leszállítania a ládákat, az apja részére. Nem? Amikben xenomorph tojások voltak. Vagyis, maga egy bábu lett volna egy ember számára ki az apját akarta volna eltenni láb alól. – Magában kuncogott a sisak alatt, majd folytatta – Hát igen, áldott tudatlanság, mit a hatalmasok mindenféle politikai és média eszközzel az emberekre sóznak. A katonák alapból bábuk, aki katona lesz, az tudja, hogy őt irányítják. De egy civil? Ő nem is sejti, épp ezért olyan könnyű őket irányítani.

Dave a katona beszéde hallatán sóhajtott egyet és megrázta a fejét. Közben két katona az általatok lerakott fegyvereket és lőszert kipakolta egy ládára. Apád mindezek közben még mindig a kapitánnyal beszélt.

7Dokk               Empty Re: Dokk Hétf. Nov. 28, 2011 7:50 pm

George

George

- Igazad van. Bábunak akartak használni. De a bábu visszavágott. Nem szeretem, ha irányítanak és nem is, hagyom magamat irányítani. Én a magam ura vagyok. Lehet, hogy a civileket könnyű irányítani, de én nem vagyok egy egyszerű eset. – Kacsintottam a katonára. – Akárcsak Dave barátom. Egyébként mi a neved? – Megvártam, míg válaszol. – George vagyok. Örülök, hogy megismerhettem egy katonát, akinek van egy kis esze. Azt hittem ide csak halálvágyó idióták jelentkeznek – Vigyorogtam. Odafordultam Dave-hez - Kíváncsi vagyok, mit dumálnak ott kettesben. Megnézzük? Végül is nem vagyunk mi bábuk.

8Dokk               Empty Re: Dokk Hétf. Nov. 28, 2011 8:55 pm

W.B.

W.B.

- Visszavágott a bábu? Te biztos vagy abban? Arra nem gondoltál, hogy épp ez a céljuk? Tudtommal lent a bolygón nem volt semmiféle ellenállás. Hagyták, hogy feljussatok. Mért? Nagyon nem az egyén irányítja a sorsát. – Mondta válaszul a katona. - Harwey Pattson, a nevem. Az Angol királyi család hűséges szolgája. Továbbá, nem direkt vagyunk itt talpig nehézpáncélban hárman. Kapitány nem véletlenül húzódott fére beszélni a tábornok úrral.
- ÉS MÁR MEGINT EZ A HAJCIHŐ! – Felháborodott női hang hasít végig a hangárban. Hamarosan a tulajdonosa is feltűnik. Egy vékony néger nőtől származott, ki egy kis dobozt hozva a kezében
- Doktor néni méltóztatott lejönni ide? – fordult felé Pattson.
- Mégis? Azt a parancsot kaptuk, hogy nézzük van-e ezekben az emberekben bogár, nem? – Amikor oda ért hozzátok kinyitotta a dobozt, elővett belőle egy kis kütyüt. Megnyomott pár gombot, és felétek tartotta. Néhány pityegés után felvillant egy kis zöld lámpa. – Negatív.
- Ezt Wágnertől nyúltad? Tudja, hogy matatsz a laborjában?
- És ha igen? Amúgy sincs most itt, miről nem tud, az nem fáj neki.
- És az se fáj nekünk, hogy éppenséggel nem tudjuk, mi van vele és Duckal.
- Mi lenne? Egy birtokot vizsgálnak át.
- Csak épp megszakadt velük a kapcsolat. Az APC elvileg felrobbant.
- Hooo…gy mi? A kapitány már tudja?
- Igen. És eme kis probléma mellé még jöttek eme jó madarak. – Mutat feléd a hüvelykujjával Pattson.

A beszélgetést megszakítja valami, egyik munkás felkiált:
- BOGÁR!!!!
Eme felkiáltást után egy sötét árny rohan le a rámpán és szélsebesen az egyik nyitott ajtón berohan fellökve egy katonát.
- Ez nem bogár volt! – Kiállt felétek a kapitány – Ennyire ne legyetek ostobák! Ha az lenne, akkor nem embereket, hanem hullákat találtunk volna a kompon!
- Akkor most mi van? – Tette fel a kérdést Dave.

9Dokk               Empty Re: Dokk Hétf. Nov. 28, 2011 10:29 pm

George

George

Megérkezett a doktornő hogy megvizsgáljon minket. És nagy meglepetésemre semmit nem talált. Jól elbeszélgetnek a legújabb ismerősömmel, amikor is egy munkás felkiált.
- BOGÁR!!!! – Gondolkodás nélkül ugrottam a fegyvereimért. Lekaptam a doboz tetejéről az M41ACM-et és ugrás közben sikeresen beütöttem a könyökömet. Felpattantam a fegyverrel a kezemben, ekkor hallottam meg a kapitány ordítását.
- Ez nem bogár volt! Ennyire ne legyetek ostobák! Ha az lenne, akkor nem embereket, hanem hullákat találtunk volna a kompon!
- Akkor most mi van? – Tette fel a kérdést Dave. A kezében már ott volt a mellette álló katona övéből kikapott pisztoly.
- Azt én is szeretném tudni. – Morogtam neki vissza.

10Dokk               Empty Re: Dokk Kedd Nov. 29, 2011 2:41 pm

W.B.

W.B.

- FEGYVERT VISSZA! Észlények, TI éppen őrizetben vagytok! - Kiállt fel Pattson.
- Nyugalom! Harwey, ti menjetek a lény után. Az biztos nem idegen. Az valami más lesz. – Mondta a kapitány mikor oda ért hozzátok apáddal egyűt. Majd kommunikátorába eme szavakat intézte: - Hajóról se be-se ki. Ajtókat állítsák manuális nyitásra. Továbbá figyeljék a reaktor hűtőrendszerét. A fent lévő katonák pedig szerelkezzenek fel és foglalják el őrpozícióikat.
Hamarosan a hangszórók is megszólaltak:
- Figyelem! Idegen létforma a hajón! Hajó elhagyása tilos, úgy mint hajóra szállás is! Minden katona vegye fel felszerelését és foglalja el őrhelyét!
- Remek, már csak ott a gond, hogy éppenséggel 20 katona van a hajón, a többi ember karbantartó. – Pattson feléd néz – Kimenőn vannak a többiek, akiknek meg nem lenne azokat rendfenntartói munkákra elvitték. Ez véletlen? Vagy csak egy nagyobb terv része?
- Pattson! Maguké a hangárak és a dokkok. – Mondta a vita lezárása érdekében a kapitány.
- Három emberé?
- A hajó többi részére meg 17 jut. Nincs mozgatható emberünk… - Kapitány felétek néz – Nincs kedvetek egy kis vadászathoz?

11Dokk               Empty Re: Dokk Kedd Nov. 29, 2011 7:18 pm

George

George

- Őszintén szólva kicsit fárasztó volt az utóbbi pár óra, de jó lenne tudni, hogy mi rohangászik a hajón. Szóval akkor hova is kéne menni? – Megvárom mit válaszol aztán összeszedem a többi fegyveremet és elindulok.
- Dave, szerinted mi lehet ez az izé. Már mást se látok akárhová nézek csak szörnyeket. Remélem gyorsan elkapjuk akármi is az.

12Dokk               Empty Re: Dokk Kedd Nov. 29, 2011 8:40 pm

W.B.

W.B.

- Nem tudom, menjetek a hűtőrendszerhez. – gondolkodott el a kapitány.
- Remélem nem bogár – mondta Dave.
- Mondtam, hogy nem xenomorph.
- De akkor mi?
- Meg mondjam? – Hangzott a doktor nő hangja a komp rakteréből. – Mi az? Nyálkás dzsuvát hagy maga után, és ilyen kis bogarakat?
- Akrtauru… Arktusz, Arkatr… FRANCBA! – szitkozódott Pattson – Az a bogárszerű majom IQ szintű IZÉ!
- Az! Egyik ládában volt. – Időközben visszacsatlakozott hozzátok a doktor nő – Távirányíthatású zárral volt lezárva. Míg a zár nem oldódott fel, addig sztázisban tartotta a lényt.
- Akkor főleg a hajó hűtőrendszeréhez menjetek. Könnyű menet lesz. Mi addig kitárgyaljuk a tábornok úrral a jelenlegi helyzetet. – Ezzel a kapitány távozott az apáddal.
- Akkor én is megyek! Vissza kell mennem az orvosiba, szerencsére tartok ott egy sörétest.
Pattson végig nézett a távozó társaságon:
- Én meg nehéz páncélban fogok itt rohadni…


// Folytasd a folyosókon //

13Dokk               Empty Re: Dokk Pént. Dec. 16, 2011 6:50 pm

W.B.

W.B.

// Előzmény: Folyosók //


Az említett kompot megtaláltad, ami után menni fogtok. A kapitány a komp pilótájának épp valami zöldes köteget nyújtott át. Nem vastag, de nem kis összeg. Kezet fogtak, majd a pilóta visszaszállt a gépbe. A kirakodás közben bőszen folyt.
Kapitány épp elhaladna melletted, mikor megszólít:
- Nem kell meglepődni, aki alapból nem hűséges az maximum a pénzért hűséges. Mégis mért bukott el a Föld? A nagytőkések hűségesebbek voltak a pénzhez, mint a szülő bolygóhoz. – válladra tette a kezét, majd folytatta – Amint a hajódra érsz, azonnal húz el oda ami be van táplálva koordinátára. Fegyver szállítónak minősítettem a hajót egy körre, még egy szakaszt is vinned kell, de a te hajód, te vagy a kapitány, te vagy a parancsnok. Ami miatt az apád és téged üldöznek, arra ott megkapod a választ. Remélhetően.
Ezzel tisztelget, mint kapitány a kapitánynak és elment.

A komp mellet egy hatalmas láda sor van immáron, mit meg kerülve egy nagyon nem emberi kompméretű hajót találsz. Űrhajósként ami szembe ötlik neked, az nem más mint a kicsi hajtóművek. Van méretük, de egy emberiéhez képest kicsi. Hátulsó részen van a hajtómű, ennyit megtudtál állapítani, meg azt hogy leszálló talpakon nyugszik a gép. Maga a gép nem nagyobb mint egy szokványos űrkomp, de rovarszerű ízeltsége és tagoltsága kissé kisebbnek tűnteti fel.

14Dokk               Empty Re: Dokk Pént. Dec. 16, 2011 7:23 pm

George

George

- Köszönöm a segítségét kapitány. – Mondtam neki. Rendes ember gondoltam magamban, végül megtaláltam a hajónkat. Hmm érdekes egy gép. Néhány napja még azt hittem, hogy a vadászok létezése csak egy vicc és most itt állok az egyik gépük mellett. És tudtam, hogy már sosem lesz minden olyan, mint régen.
- Mibe keveredtél George? – Kérdeztem magamtól. – Ha így folytatod a végén, még megkedvelnek itt páran. – Elvigyorodtam. Ekkor megláttam a sofőrömet.
- Indulunk igaz? – Kérdeztem nagyot sóhajtva. Csak éljem túl következő napokat is.

15Dokk               Empty Re: Dokk Pént. Dec. 16, 2011 11:39 pm

W.B.

W.B.

- Tudtommal még van pár perc. Úgy hogy beszállás. Semmi képernyőhöz, gombhoz, karhoz és hasonlóhoz nem nyúlni! – Utánad hangos csattanással zárult az ajtó.
Mibe is keveredtél? Éppenséggel egy emberi technológiától nagyon távol lévő hajóba. Elnézve 2-3 embernek megfelelő ez utazásra, mivel emberben gondolkodsz, csak a tervezők és kivitelezők nem azok voltak. Sehol sincs hiperálomkapszulára hasonlító dolog. Fegyvernek tűnő dolgok annál inkább. ÉS egy kisebb helységbe belátva néhány idegen koponyát pillantasz meg, meg persze más lényé is van.

Hajó kissé megremeg. Semmi, túl stabil minden.
- Kint vagyunk az űrben. – Meglepő, egy emberi hajón érezhető, ha gravitációs mezőt elhagyja, de ezen szinte alig. - Könnyebb ezt vezetni, mint egy emberi gépet. Funkcionális. Csak szólok, hogy álcázva kell magát letennem a hangárak közti sikátorokban. Elvben nem fogják magát behatolónak nézni, ha nem veszik észre a hajót. Szóval nem szállok le, pár méteres zuhanást kibír?

16Dokk               Empty Re: Dokk Szomb. Dec. 17, 2011 1:12 pm

George

George

Furcsa utazás. Túl zökkenőmentes szinte nem is „érzem” hogy repülök.
- Remélhetőleg. – Válaszoltam. Közben a koponyákat figyeltem.
- Te gyűjtötted őket? – Kérdeztem a csontok felé intve. Ezután csak haladtunk én ültem, és a gondolataimba merültem. Szinte rettegtem attól, ami még rám vár. Talán, csak amikor felszálltunk akkor tudatosult bennem, hogy mire is készülök. Azon gondolkoztam vajon mi lett volna, ha nem veszem észre azt a tárolót. Ha nem nyitom ki. Az apám már valószínűleg nem élne de, aztán mi lenne? Elhessegettem a rossz gondolatokat. Már közel vagyunk.

17Dokk               Empty Re: Dokk Szomb. Dec. 17, 2011 2:28 pm

W.B.

W.B.

- Trófeák. Bonyolult most így elmagyarázni. - Időközben beléptetek a légkörbe, innen felülről hatalmas a sereg bázisa. – Most derül ki, hogy mennyire vesznek minket észre.
Leszakadtatok a komp mögül. Ilyen alacsonyan és ilyen lassú repülési sebességgel nehezen lehet észrevenni titeket. Siker. Hamarosan észreveszed a hajódat. Csak épp megfelelő kiugrási pont nincs hozzá. Leírtatok egy kört lassan a géped körül. Még mázli, hogy álcázva van a hajó. Két légelhárító APC is van mellette.
- Marad a szemetes megoldás, vagy egy hangár teteje. Nos?

18Dokk               Empty Re: Dokk Szomb. Dec. 17, 2011 4:33 pm

George

George

Megérkeztünk és lélegzetvisszafojtva vártam hogy mikor fújnak riadót a katonák. Furcsa volt, hiszen nagyon közel voltunk és mégsem sejtették, hogy mi történik a fejük felett.
- A szemetest inkább ne elég volt a tegnapi trutyi. – Kirázott a hideg, ahogy eszembe jutott megint az a gusztustalan nyálka. – Inkább legyen az a hangár, – Mutattam előre. – nem látok a közelében senkit.

19Dokk               Empty Re: Dokk Szomb. Dec. 17, 2011 9:00 pm

W.B.

W.B.

// Rövidítünk, szóval az űrkikötőt kihagyjuk. Így a következő posztod a saját hajódra írd. //

Hangár fölé ért a hajó.
- Három méteres zuhanást remélem kibír. Nyitom az ajtót, amint kinyílik ugorjon, a belső tér nincs álcázva. – Ezzel kinyílt az ajtó neked pedig ugornod kellet a betontetőre. - Adjon az Isten! - ennyivel búcsúzott.
Kicsit fájdalmas volt. Háttal a betontetőnek dőlsz. Látod az ajtón keresztül a belső teret, de a gépet nem, csak enyhe fodrozódásokat. Majd a belső tér is eltűnik. A fodrozódás petig tova.

Kissé fáj a lábad, de nem bicegsz, komolyabb bajod nincs. Betontetőn meglátod a szerviz ajtót. Már csak ki kell kerülnöd addig az embereket, míg megfelelő ponthoz nem érsz.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

 » Helyszínek » Űr » Nautilus » Dokk

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.