A fegyvereket öt kategóriába soroljuk. Hüvelyes lőszert használóak, impulzus, energia, egyéb (tank elhárítók, robbanó szerek) és közelharci.
Bár sokkal modernebb fegyverek háttérbe szorították őket. Hosszú távon mégis bebizonyították, hogy nem szabad megfeledkezni róluk. Egy esetleges EMP robbanás esetén az pulzár és energia fegyverek nem mások jó esetben, mint lemerült fegyverek. Rossz esetben teljesen használhatatlanok.
VP 70 pisztoly
A VP 70 „Predator” a Heckler & Koch által gyártott 9mm-es félautomata oldalfegyver, amit könnyűnek és strapabírónak terveztek. Eredetileg 150 különböző alkatrésze volt, amit 30 év alatt lecsökkentettek hatra. A fegyver előnye az egyszerűség, emiatt képes hihetetlenül zord környezetekben is működni, és szinte soha nem ragad be vagy sül el rosszul. Tizenegy lőszer fér a pisztolyban, egy a csőben, és mind katonai, mind civil lőszereket képes befogadni. A tűrőképessége és a sokrétűsége miatt szinte mindenhol előfordul.
M4A3 szolgálati fegyver
A pisztoly az elmúlt 60 évben a CMC hivatalos oldalfegyvere. Fémből készült, illetve néhány műanyag alkatrész van benne. Az egész fegyver belevéve a 12 lőszert a tárban nem nyom többet 1 kilónál. Sima lőszeren kívül, gyártanak hozzá robbanó lőszert is.
M21A COMBAT SHOTGUN
A vadászpuskának a hossza a puskacsőtől kezdve a nyeléig körülbelül 3 és fél láb hosszú. Azonban amíg tartott Vietnami háború az alatt a katonák módosították a fegyverek hosszát így méretük közel 2 és fél láb lett. Az őserdei harchoz hozzászokva a fegyverek bebizonyították, hogy ez a leghasznosabb. A maximális hatótávja a „lefűrészelt csövű vadászpuskának” hozzávetőleg 2 és fél láb.
A vadászpuskát igazán egyszerű tárazni, rozsdamentes acél elágazással rendelkezik. Ott be lehet tölteni a lőszert egy karcsú „tárba”. Azután, a betöltött a lőszer, bezáródik és onnantól kezdve képes még tárolni plusz 3 töltényt a csőben. A leendő gyártmányoknál az összes lőszer száma 4.(Módosítást, amit készítenek ezeknél a fegyvereknél tehát képesek voltak még több mint 3 lőszerrel megtölteni. Néha 4 vagy 5 lőszer volt a vadászpuska csövében)
A vadászpuskát, kevert acélból gyártják a felső és az alsó csőt, ravasz szintén kevert acélból készül.
ZX-76 Combat Shotgun
Triplacsövű harci sörétes puska. A tárban nyolc lőszer található. Tárnak hála, gyorsan újra tölthető. Elsődleges tüzelési funkcióval egyszerre csak az egyik cső tüzel. A másodlagosnál egyszerre mind a két egymás mellet vízszintesen elhelyezkedő cső tüzel. Harmadikkal pedig a két cső alatt lévő opcionális harmadik cső használható, mint jelzőrakéta kilövő. A három tűzmód közt egy kis kapcsolóval lehet váltani.
Előfordul hozzá normál lőszer mellet urániummal dúsított is, mely még a praetorianokat is képes „befenyíteni”.
M67 „Puhatöltényes géppisztoly”
Egyik alap fegyver a különböző biztonsági erőknél. Könnyedén szétszedi egy ember fejét, ezért volt széles körben elterjedt. De csak volt. Az idegenek páncélzatáról lepattognak a golyók. Hivatalosan elavult. Alig gyártják. És csak civil ill. alvilági körökben található meg.
Könnyedén felszerelhető hangtompítóval, mely jelentősen lecsökkenti a tárból távozó 40 golyó hangját.
M78
Csak kinézetre impulzus fegyver, gyakorlatban nem az. Hüvelyes nagy méretű lőszert használ. A fegyver különlegessége, hogy két csöve van egymás fölött, és párhuzamosan képesek tüzelni. Viszont tárban csupán 40 lőszer van. Amit hamar fel esz. Tűzereje roppant nagy, és a visszarúgása is.
Tűzereje ellenére nem kedvelt fegyver. Ez a gyors lőszer fogyasztásának tudható be, viszont a fegyver morálisan képes hatni az ellenfélre (ha ember) mivel a lövések hangereje dobhártyát repesztő és a torkolat tüze kivételesen nagy a fegyvernek.
FAMAS F82
Alapvető francia tervezésű géppuska a CMC-nél. Régi hüvelyes lőszert használt, miből a szekrénytárba 35 db fér, másodfunkció egy 3 lőszert befogadni képes sörétes. A lőszer régi 5,56×45 mm NATO szabvány. (bár a NATO úgy, mint az ENSZ már megszűnt) Súlya 3.7 kg. Maximális hatótáv 850 m.
Enfield IW/SA80
Ezen fegyver első példányait még a 20 század végén és a huszonegyedik század elején gyártották. De olyan megbízható hogy a Gyarmati Tengerészgyalogság is használja a bevetéseiken. Eredetileg a brit fegyveres erők használták bevetéseiken még évszázadokkal ezelőtt.
Miben rejlik a megbízhatósága? A fegyver gázelvételes rendszerű, forgózáras reteszelésű. Ezen működési elvnek hála a fegyver nem rúg hátra annyira. Az optikája négyszeres nagyítást tesz lehetővé. Az optikán egy kör jelzi a célterületet így csak katonának rá kell helyeznie a kört a célpontra és tüzelnie kell. Ugyan azt a lőszert és szekrénytárat használja, mint az FAMAS F82. Ezért még közkedvelt a gyarmati tengerészgyalogságnál.
AK-783
Híres Kalasnyikov végül elbukott az M41A-val és társaival szemben, de mégis még mindig képes fent maradni. Olcsó, és kicsit felszereltebb „fészerben” is elkészíthető. Roppant strapabíró, igaz űrben nem használható.
30 golyós tára mellet található másodfunkciónak egy gránátvető. Elölről kell be csúsztatni a gránátot a csőben, majd a ravasz meghúzásával kilőhető.
A CMC nem igazán használja, ellenben az UPP szektor és Alexandria előszeretettel fegyverzi fel katonáit vele.
L96 Sniper Rifle (Magnum)
Az L96A1 a „Accurary International” cég által készül. A fegyverpróbánál, L96 megverte a „Parker” és a „Hale M85”-öt. A puska a kitűnő védelmező fegyver volt az Egyesült Királyságban. Ennek a fegyvernek szokatlan elrendezése van, a puskán van két darab csavar az „alvázon”. A mechanika ragasztott és csavart a „sub-chassis”-hoz. A puskacsőnek több variációja van a „heavy bull barrel” (ez új) és az anti-terrorista modell.(hosszú puskacső, nem vas irányzék a csőtorkolati nyílás.)
Ez a modell hangtompítós változata, teljes hosszúsága hangtompítóval rendelkezik. Ez egy nagyon pontos puska, jellegzetes fajtáknak a hatótávolsága 100 yardtól egészen 200 yardig terjed. A kivitelezése és a megépítése a nagyon jó. A „syntech”-féle nyél résznek a vonal vezetése kiváló. Állítható rajta a ravasz hosszúsága is.
Tárkapacitás változó, 5 vagy akár 10 lőszert befogadó tárak is léteznek.
M42C Scoped Rifle
Elődjétől eltérően nem pulzárfegyver. Ez egy fél automata magnum. Hatgolyós tárat a ravasz előtt lehet a fegyverbe helyezni. Kibiztosítás nincs, tár behelyezése után rögtön tüzelésre kész.
Fél intelligens fegyver, képes az esetleges ellenséges célpontokat a távcső képernyőjén kijelezni. Legyen az mozdulatlan, vagy álcázott.
Részben sínágyú ként viselkedik. A kilőtt golyót a speciális mágneses cső még jobban felgyorsítja. A fegyver elején található hangtompító sem képes eléggé lehalkítani a lövést.
Az elhasznált hüvelyt a fegyver baloldalon dobja ki. A fegyvernek léghűtése van. Beépített rúgás csökkentőnek hála a visszarúgás elenyésző.
Maximális hatótávolsága két kilométer.
Karabiner 198K/B4
Egyik leggyakrabban előforduló vadászpuska. Köszönhetően annak, hogy könnyen szétszedhető és elemei cserélhetőek, így öt perc alatt átszerelhető, így könnyen lehet specializálni bizonyos vadakra. Pl. a cső is cserélhető.
Visszatért a hagyományokhoz, mégpedig a hüvelyes lőszerekhez.
Mini Gun
A 20. század egyik vívmánya, mi napjainkra még jobban elterjedt. Kezdetekben helikoptereken és más járműveken használták, de különböző módosításoknak hála ember is tudja használni.
Nagy tűzgyorsasága és ereje miatt a CMC rendszeresítette az arzenáljában. Csak erős és rátermett katonák használják a súlya miatt.
Hasonló kiegészítő felszerelések tartoznak hozzá, mint az M56-hoz. Viszont kiszoruló félben van az M-199 SMART GUN Mk. 2 miatt.
WY Variant Mini gun
A Weyland Yutani saját minigun verziója. Kisebb, könnyebb, pontosabb, és ereje nem csökkent. Hat cső helyet csupán csak három csöve van, ezért a forgási sebessége gyorsabb, viszont hamarabb is melegszik túl.
Leginkább a WY elit zsoldosai és szintetikusai használják.
Hüvelynélküli lőszert használ, melyet a fegyver elektromos impulzusok segítségével lő ki. Ezek a fegyverek harcképtelenek ha a telepük lemerül, így bizonyos időközönként felkell őket tölteni. Viszont roppant jó találati esély érhető el velük, továbbá a hüvelyes fegyverekhez képest kicsi a visszarúgásuk.
ATM-2 Medina
Nulla gravitációhoz tervezte az Alphatech a CMC-nek, elég régi fegyver, manapság ritkán használják. Űrruhában könnyedén kezelhető. Egy 15 lőszeres tárat képes befogadni. Nagy mérete az így is kicsi visszarúgás nullára redukálására hivatott. Ugyanis a légüres térben egy kis lökés is képes a sötét űrbe lökni menthetetlenül a katonát.
M41A PULSE RIFLE
Az Armat M41A egy 10 mm-es, impulzus-működtetésű, léghűtéses automata támadó karabély, mely a USCMC és a US Army fő rendszeresített kézifegyverévé vált. A standard változat egybeépült egy PN 30 mm-es pumpás gránátvetővel, tervei a Harrington Automata Karabélyon alapszanak. Könnyű, de kemény: az M41 ultrakönnyű ötvözetekből készül, precíziós fémöntvényekben. A külső tok anyaga titánium-aluminid ötvözet, több belső alkatrészt pedig nagykeménységű, hőálló műanyagból öntenek. Felépítése hagyományos, egy rugós ki-behúzható válltámasz segítségével stabil tüzelési pozíciót lehet vele felvenni automata sorozatok leadása esetén. Beépített tompító nyeli el a tüzeléskor keletkező visszarúgásokat. A célzás a hordfogantyún vágott hornyon keresztül, annak hátsó nyílásán elhelyezett állítható irányzék segítségével történik. Egy 3x nagyítású AN/RVS-52 CCD televíziós célzókészülék is felszerelhető a hordfogantyúra, így növelhető a lőtávolság rossz látási viszonyok esetén. Az M41 a hagyományos US M309 10 mmx24-es, acélköpenyes, robbanóhegyű lőszert használja, mely áthatol a gyalogsági páncélmellényen, és közvetlenül a becsapódás után robban. Egy alap M41 tárba 99 ilyen lőszer fér, azonban az automataadagoló beragadásának elkerülése céljából általában csak 95 %-ban töltik fel a tárakat. A lecserélt üres tárakat a harci helyzettől függően lehetőség szerint megtartják, mivel elég drágák.
Az M41A lövések kiváltásához elektronikus impulzusokat használ, melyet közvetlenül a ravasz működtet. A fegyver négyes lövésekre és sorozatra állítható. A tárban maradt lőszerek számát egy LED-kijelző mutatja, mely éjszakai műveletek során lesötétíthető. A fegyver motoros mechanikáját a hordfogantyúban elhelyezett lítium elem táplálja, mely 10.000 lőszerhez elegendő, és a fegyverállványról vagy hordozható töltőről tölthető fel. Az alulra felfüggesztett 30 mm-es gránátvető tartalmaz egy csövet, závárzatot és egy négyes belső tárat, melyet kézzel lehet feltölteni külön gránátkazettákból. Pumpás mechanizmus juttatja a gránátot a töltényűrbe és élesíti a tüzelőmechanikát, melyet a tárburkolat elején elhelyezett ravasszal lehet elsütni. Általában az M40 nagy robbanóerejű repeszgránátot használják, melynek lőtávolsága 400 m.
A régi AK géppuska sikereit érte el. Egyszerű és hatékony, bár fészerben nem lehet elkészíteni az igaz. Rengeteg fegyver készült mely szülőjének nevezheti az M41A-t. Szinte mindenhol megtalálható.
M41AC
Nagyobb kaliberű, mint az M41A. 60 darab golyó található a tárban. Gránátvető helyet sörétes puskákba való lőszert használ (egyszerre négyet lehet betölteni). Épületi harcok esetén roppant jól kiegyensúlyozza az M41ACM kisebb kaliberét.
Ugyan úgy néz ki, mint az M41A.
M40A Impulzuskarabély
M41A elődje, mi mit mára már leszereltek. Bár 130 lőszert tartalmazott a tár, pontossága és a túl gyorsan való felmelegedés miatt hamar szükségessé vált az utód elkészítése, mi az M41A személyében jött. Gránátvető funkció a négy férőhelyes belső tárral itt is megtalálható.
M40A Light
A fegyver rövidebb és kisebb változata. A tár 100 lőszert képes befogadni. Másodfunkció egy automata sörétes, ehhez tartozó tár 4 lőszert képes csupán befogadni. Viszont rajta található szkenner képes a legtöbb épület falon „átlátni” így felfedve a mögötte bújó ellenséget.
M40C
Egy volt orosz fegyvergyártó cég adta be a pályázatot, mit a CMC visszadobott. De végül a cég legyártott több ezer példány eme dobtárás fegyverből. Ugyan annyi gránát fér bele, mint az M40A-ba, viszont a tárába 500 lőszer fér. Alacsony költségvetésű Gyarmatügyi helyőrségeken található pár darab.
M41ACM
Kisebb kaliberű, mint az M41A, 150 lőszer van egy tárban. Nincs másodfunkciójú támadás mód. Épületi harcoknál szokásos használni. Egyetlen impulzus karabély mit civilforgalomban kapni lehet.
M41K
Csak pár változtatás található rajta. A tár előtt a fogantyú, illetve nincs gránátvető funkció. A fegyvert gyárilag hangtompítóval látják el. Ugyan azt a lőszert és tárat használja, mint az M41A.
M41AE2M
Támogató impulzus gépkarabély. A tárban hatvan darab (maximum 61) 20millis robbanó golyó található. Gránát vetőfunkció nincs. A fegyver nem rég lett rendszeresítve a CMC-ben a praetorian idegenek miatt. Eddigi visszajelzések bíztatóak.
M41AE
Az M41AE2 hasonló építésű, mint a M41A de ez némileg alacsony tűzerővel rendelkezik. Opcionálisan a L típusú tár 300 lőszert képes befogadni, ez ellensúlyozza a kisebb tűzerőt, sőt még ad is rá. (sok kicsi sokra megy) Nincs gránátvető funkció. A stabil tartás érdekében kapott egy tartóállványt. Kitűnő fegyver rajta ütésekre.
DUCHAMP BLASTER
500 lövedék fér bele, 2 belső tárral (8 gránát összesen). Közepes erősséggel rúg vissza. A Duchamp Blaster egy kísérlet volt, hogy feljavítsák az arányát az impulzus karabélynak. Az eredmény egy nehézfegyver, amit a CMC elvetett az M41AE2 támogatására. A Duchampot civil társaságok használják, bár CMC helyőrsökön is előfordulhat. Nagy mérete miatt kissé nehézkes a kezelése
M41AM
900 méterig nevezhető pontosnak a fegyver. Hangtompítóval ellátható. Hagyományos M41A lőszert használ. Előnye, hogy közelre normál géppuskaként használható. Távolra pedig, a 95-99 tában lévő golyónak hála kielégítő a pontossága.
M41AM2
Pontosabb és nagyobb a hatóereje, mint az M41A2-nek. Közelharcban is szerencsésebb. Viszont hangtompítóval nem lehet ellátni. Normál M41A lőszert használ.
M41AL
Laboratóriumok és ipari gyártó egységek részére kitalált fegyver. Ugyan azt a lőszert használja, mint az M41A viszont a tár és a fegyver csöve másmilyen. Így a hatás foka is más milyen. A tár 80 lőszer kapacitású. A fegyver csövének speciális kialakítása megnöveli a lőszerek becsapódási erejét. Gyárilag felszerelik egy reflektorral.
Tradex M38T
Egy mára már teljesen elfeledett fegyver, annak ellenére, hogy nem is olyan régi. A tárba 50 db 10mm-es lőszer fért, míg rendelkezett egy két gránátot befogadó alsó belső tárral és egy egy gránátot befogad felsővel. A Tradex tervezte és gyártotta. A Gyarmatügy is nagy tételben vásárolt belőle a földi és más planéták elvesztése miatt fellépet fegyver hiányban. Viszont később, ahogy normalizálódott a helyzet, ez az otromba fegyver porfogóként végezte a raktárakban. Használata alapjaiban olyan mint az M41A, viszont a felső gránát kilövéséhez egy kapcsolót kell elfordítani.
M578 Kramer puska
A legmodernebb automata impulzus puska. Egy tárban 26 lőszer található. Másodperc törtrésze alatt 26 golyót képes kilőni, így egy fél méter vastag betonfalat átüt. Egy személy átlagosan 10 tárat tart magánál. Könnyen váltható az üzemmód egy kapcsolósegítségével, mivel nem mindig jó, ha az ember egy szempillanat alatt kilövi az összes golyót. Roppant erős, és nagyot rúg. A fegyver képes hamar felmelegedni, így rövid ideig használhatatlanná válhat. Legerősebb tűz módban egy másodperc alatt kilövi az összes lőszert, ezzel egy félméteres tömör beton falat is képes könnyedén áttörni.
M42A SCOPE RIFLE
Az M42A egy 10 milliméteres impulzus félautomata puska a USCMC - nél használják mint elsődleges orvlövész puska. Ez a fegyver egy kulcsfontosságú hozzávaló a zászlóaljak üzemeltetéséhez: nagy hatótávú és a pontossága egy vagy több kilométerig terjed el, a területtől függően. Ez a puska egy vállalat által jött létre, bár átlagosan arra tartották, hogy a zászlóalj közös készletét bővítsék felderítő-orvlövészekkel.
A belső mechanizmusa az M42-tesnek arra lett tervezve, hogy nagymértékben hasonlítson az M41 re, bár. A fegyver tartalmaz egy védő szemfedőt. A tár kiengedő a puskaagynál, a hüvelyk új mögött van.
Hátó köre 2000-3000 méter közt mozog. A szemfedőn megjelennek digitálisan az adatok és a rádiójelek.
ALPHATECH RAILGUN
Az Alphatech nevezetű cég nagyon érdekes fegyverbemutatókat szokott tartani a szerződéseik megkötése előtt az ügyfeleiknek. Az embereket lenyűgözi az Alphatech fegyvereinek ereje. A cég egyik legnépszerűbb terméke a hordozható sínágyújuk. Az első fegyverbemutatón a fegyver széttrancsírozott kilenc egymás mögé rakott titániumból készült hordót. Ez a fegyver drága, és ritka, és általában csak a feketepiacon lehet beszerezni. A stukker e mellet energiaigényes is. Gyorsan lemerül. A célpontban ronda kárt okozhat. Egy emberből ronda húscsomót csinál. De az előbbi dolgok miatt a fegyvert csak azok használják, akik meg tudják fizetni. Alapjáraton a tárba 10 lőszer fér, de egy költséges módosítás után (mi kissé a tűzerő rovására megy) 30 lőszeres tárat is képes befogadni. Hatótávja akár az öt kilométert is elérheti.
M56A2 SMART GUN
Az M56A2 géppuska általános célú, számítógép-vezérlésű, a tengerészgyalogos raj fő támogató tűzerejét adó automata fegyver; könnyű, erős és megbízható. Harc közben egy testhevederre erősített állványzaton hordják - így nincs szükség a géppuska kötött helyen való felállítására; továbbá össze van kötve egy infravörös célkereső rendszerrel. Az impulzus-működtetésű, 1500 méter hatótávolságú szerkezet az M250 típusú, 10 mmx28-as hüvely nélküli lövedéket használja. Az elméleti tűzgyorsaság 1200 lövedék/perc. A fegyver nagyrészt öntött szénszálból és könnyű ötvözetekből készül, míg egyes belső alkatrészek műanyagból. A cserélhető csőrendszer léghűtéses, de hő elvezető is csatolható hozzá.
A teljes rendszert a kezelő taktikai hordmellénye tartja. A fegyver önirányító az állványzaton, de a tüzelés kézi vezérlésű. A komplett rendszer (hordmellénnyel és teli tárral együtt) 17,82 kg súlyú. A fegyver hossza 122 cm, melyből a cső 54,5 cm. A rendszer tehát négy fő részből áll: a kezelő taktikai hordmellénye; a fejen hordható célzókészülék (HMS - Head Mounted Sight); az összekapcsoló állványzat és maga a fegyver. A mellény kompozit mikrohálós ballisztikus páncélzatból készül, mellrésze magába foglal egy PRC 489/4-es kommunikációs adó-vevőt, valamint a kereső- és célzóprocesszort. A háti részen csatlakozókat helyeztek el a processzorhoz, és egy lezárt "fekete doboz" egységet (LRU - line replacement unit). A giroszkóp-stabilizáló kar a mellény bal csípőrészéhez csatlakozik, koaxiális kábelei pedig a processzor- és energia kimenetekhez. A fegyvert ezután csatolják a kar végére. A fegyver keresője egy univerzális csatlakozón keresztül kapcsolódik a processzorhoz. A fegyvert még a lőszer betöltése előtt feszültség alá helyezik. A teljes rendszert egy hagyományos DV9 lítium elem látja el, mely egy feltöltéssel 50.000 lövés leadására képes. Az elem a hordkar és a fegyver között futó energiakábelhez csatlakozik, így könnyen és gyorsan cserélhető. A fegyver lövéskiváltó szerkezetének három fokozata lehetséges: négyes lövésekre vagy teljes sorozatra állítva, illetve bebiztosítva (utóbbi esetben automatikusan beindul a fegyver energiafeltöltése). A lövedékeket folyamatos műanyag heveder szállítja a muníciós dobozból, mely gyorsan újratölthető használat közben is. A dobtárak rendszerint 150 – 300 lövedéket tartalmaznak.
A video-célzókészüléknek és a fegyvernek saját célkeresztja van, mindkettőt látja a kezelő a kis képernyőn, és a fegyver mozgatásával hozhatja azokat fedésbe: ekkor pontos a célzás. A szerkezet érzékeli a test melegét, és tiszta hő képet mutat a célzókészüléken. A kép digitalizálható, így éjjel is színes nappali látványt nyújt a kezelő katonának. A célzó rendszer megfigyelésre és álcázott személyek felkutatására is alkalmas.
M-199 SMART GUN Mk. 2
Ez a fegyver a már létező Smartot módosítja. A fegyver kicsivel magasabb, mint 1 láb. A tárat a fegyver alá rakták, és a lövedék erejét megnövelték. A fegyver nagyobb, mint a standard M56.
Alap koncepció a smartgun és egy minigun ötvözése volt. Fentebb írt jó minőségű fegyver lett az eredménye, viszont a szórása kissé nagy, így csupán 700 méterig ajánlott használni, mivel ezen felül pontossága elégtelen. Elődjénél kissé nehezebb a célzás és nehézkesebb vele a mozgás. Továbbá nem lehet annyi féle harci pozíciót felvenni vele. Állva való tüzelés, guggolás kb. ennyi lehetséges. Viszont fedezékek mögüli tüzelésre sem használható, hisz jobb oldaláról hiányzik a fogantyú. A tár 350 lövésre elegendő lőszert tartalmaz.
Roppant pusztító fegyverek tudnak lenni, viszont a gyártásúk, karbantartásúk roppant költséges. Továbbá a legtöbb kényes jószág. Bár léteznek lézer fegyverek, mégis a plazma technológia terjedt el. A különböző elektromágneses viszonyokra roppant érzékenyek szoktak lenni, így van ahol haszna vehetetlenek.
M65 Lézerpisztoly
A Webley & Scott patinás angol légfegyvergyártó cég gyártotta a fegyvert. Újonnan a Weyland-Yutani cég gyártják. A fegyver civil forgalomban is kapható.
Előnye a pontossága. Viszont a fegyver viszonylag nehéz, és hamar lemerül a telepe. A telepeket akár konnektorról is újra lehet tölteni a speciális újratöltő kábel révén. Súlya közel másfél kilogramm.
A telep a ravasz előtt helyezhető a fegyverbe. (ez lényegében egy akkumlátor) Kis taktikai távcső és lézercélzó alapfelszerelés hozzá. A telep és ravasz közt található kis kapcsolóval állítható a lézer sugár erőssége. Lézer révén szinte azonnal célba talál. (mivel a lézer lényegében fény) Viszont, a legerősebb lövés azonnal feleszi a telep energiáját. Leggyengébbel pedig öt lövés adható le. Továbbá a vékony „lövedék” miatt pontos célzásra van szükség.
AK-P78
A klasszikus orosz AK mintájára készítették ezt a fegyvert. Kezdetben az orosz és szovjet utó államok és terroristák plazma fegyvere volt. De a Tengerészgyalogság is átvette. Oka egyszerű: Viszonylag olcsó, és könnyű használata.
Sokkal gyorsabb a tűz sebessége, mint más plazma fegyvereknek annak ellenére, hogy csak egy csővel tüzel, mivel neki nem újra töltő telepe van, ha nem tára. Egy tár úgy negyven lövésre elegendő.
A fegyver könnyen szétszedhető és összerakható. Viszont a hátránya a pontossága, hamar elveszti pontosságát, csak közelebbi célpontokra hatásos.
Űrben is használható, bár vigyázni kell vele, mert nagyot a visszarúgása.
GC-20 PLASMA RIFLE
A Grant Corp fejlesztett plazma fegyver. Száz lövés leadására képes. Három csöve révén tüzelési sebessége gyors, viszont pontossága 50 méteren túl már nem kielégítő. Két féle tüzelés mód van. A három cső külön-külön tüzel, vagy egyszerre. Páncélozottabb ellenfél ellen a hármas össztűz ajánlott.
Fegyver oldalán található telep felpattintása után, még egy kábellel csatlakoztatni kell azt a fegyverhez, majd kibiztosítani a fegyvert, a baloldalon található fogantyúval. Ezért található egy tartalék kisebb energia cella a fegyver elején. Ennek hivatottsága az, hogy a hosszadalmas tárcserélési műveletet megszakító ellenfél ellen lehessen mivel védekezni. A tartalék telep 7 lövés leadására elegendő energiát tartalmaz.
A Föld visszafoglalása után elsődleges plazma karabéllyá lépett elő.
ATM-3 SHIVA MK. 1
Alphatech, fejlesztettek a saját használatra, de később a peremi gyarmatokon is megjelent. Eredetileg az M41A versenytársának szánták. Két markolattal rendelkezik. Plazma sugár az elsődleges tüzelés, a másodlagos pedig egy jóval erősebb robbanású plazmatöltet. A belső tárba 6 db. erős plazma töltetet tartalmazó kis tartály fér. Az elsődleges tüzeléshez tartalmazó cserélhető telep 35 lövésre elegendő energiát tartalmaz. A hengertelepet a fegyver hátulján lehet behelyezni. A hat darab plazma töltet kis tartályát pedig, a két markolat közt lehetséges betárazni.
M78 PHASED PLASMA INFANTRY GUN
Az M78 PIG (Phased-plasma infantry gun) egy hordozható páncéltörő fegyver. A súlya egészében 15.2 kg, a PIG – nek 2 szilárd része van: a fegyver és az erő csomagja. Az M78 egy 15 mW–tos fokozott plazmatüzelő rendszer. A gyors kisülés rendszer erősíti a fegyver lézerét, és képes 1000 méterről egy nehéztanknak páncélzatát megtörni.
Hüvelyes lőszert használóak:
Bár sokkal modernebb fegyverek háttérbe szorították őket. Hosszú távon mégis bebizonyították, hogy nem szabad megfeledkezni róluk. Egy esetleges EMP robbanás esetén az pulzár és energia fegyverek nem mások jó esetben, mint lemerült fegyverek. Rossz esetben teljesen használhatatlanok.
VP 70 pisztoly
A VP 70 „Predator” a Heckler & Koch által gyártott 9mm-es félautomata oldalfegyver, amit könnyűnek és strapabírónak terveztek. Eredetileg 150 különböző alkatrésze volt, amit 30 év alatt lecsökkentettek hatra. A fegyver előnye az egyszerűség, emiatt képes hihetetlenül zord környezetekben is működni, és szinte soha nem ragad be vagy sül el rosszul. Tizenegy lőszer fér a pisztolyban, egy a csőben, és mind katonai, mind civil lőszereket képes befogadni. A tűrőképessége és a sokrétűsége miatt szinte mindenhol előfordul.
M4A3 szolgálati fegyver
A pisztoly az elmúlt 60 évben a CMC hivatalos oldalfegyvere. Fémből készült, illetve néhány műanyag alkatrész van benne. Az egész fegyver belevéve a 12 lőszert a tárban nem nyom többet 1 kilónál. Sima lőszeren kívül, gyártanak hozzá robbanó lőszert is.
M21A COMBAT SHOTGUN
A vadászpuskának a hossza a puskacsőtől kezdve a nyeléig körülbelül 3 és fél láb hosszú. Azonban amíg tartott Vietnami háború az alatt a katonák módosították a fegyverek hosszát így méretük közel 2 és fél láb lett. Az őserdei harchoz hozzászokva a fegyverek bebizonyították, hogy ez a leghasznosabb. A maximális hatótávja a „lefűrészelt csövű vadászpuskának” hozzávetőleg 2 és fél láb.
A vadászpuskát igazán egyszerű tárazni, rozsdamentes acél elágazással rendelkezik. Ott be lehet tölteni a lőszert egy karcsú „tárba”. Azután, a betöltött a lőszer, bezáródik és onnantól kezdve képes még tárolni plusz 3 töltényt a csőben. A leendő gyártmányoknál az összes lőszer száma 4.(Módosítást, amit készítenek ezeknél a fegyvereknél tehát képesek voltak még több mint 3 lőszerrel megtölteni. Néha 4 vagy 5 lőszer volt a vadászpuska csövében)
A vadászpuskát, kevert acélból gyártják a felső és az alsó csőt, ravasz szintén kevert acélból készül.
ZX-76 Combat Shotgun
Triplacsövű harci sörétes puska. A tárban nyolc lőszer található. Tárnak hála, gyorsan újra tölthető. Elsődleges tüzelési funkcióval egyszerre csak az egyik cső tüzel. A másodlagosnál egyszerre mind a két egymás mellet vízszintesen elhelyezkedő cső tüzel. Harmadikkal pedig a két cső alatt lévő opcionális harmadik cső használható, mint jelzőrakéta kilövő. A három tűzmód közt egy kis kapcsolóval lehet váltani.
Előfordul hozzá normál lőszer mellet urániummal dúsított is, mely még a praetorianokat is képes „befenyíteni”.
M67 „Puhatöltényes géppisztoly”
Egyik alap fegyver a különböző biztonsági erőknél. Könnyedén szétszedi egy ember fejét, ezért volt széles körben elterjedt. De csak volt. Az idegenek páncélzatáról lepattognak a golyók. Hivatalosan elavult. Alig gyártják. És csak civil ill. alvilági körökben található meg.
Könnyedén felszerelhető hangtompítóval, mely jelentősen lecsökkenti a tárból távozó 40 golyó hangját.
M78
Csak kinézetre impulzus fegyver, gyakorlatban nem az. Hüvelyes nagy méretű lőszert használ. A fegyver különlegessége, hogy két csöve van egymás fölött, és párhuzamosan képesek tüzelni. Viszont tárban csupán 40 lőszer van. Amit hamar fel esz. Tűzereje roppant nagy, és a visszarúgása is.
Tűzereje ellenére nem kedvelt fegyver. Ez a gyors lőszer fogyasztásának tudható be, viszont a fegyver morálisan képes hatni az ellenfélre (ha ember) mivel a lövések hangereje dobhártyát repesztő és a torkolat tüze kivételesen nagy a fegyvernek.
FAMAS F82
Alapvető francia tervezésű géppuska a CMC-nél. Régi hüvelyes lőszert használt, miből a szekrénytárba 35 db fér, másodfunkció egy 3 lőszert befogadni képes sörétes. A lőszer régi 5,56×45 mm NATO szabvány. (bár a NATO úgy, mint az ENSZ már megszűnt) Súlya 3.7 kg. Maximális hatótáv 850 m.
Enfield IW/SA80
Ezen fegyver első példányait még a 20 század végén és a huszonegyedik század elején gyártották. De olyan megbízható hogy a Gyarmati Tengerészgyalogság is használja a bevetéseiken. Eredetileg a brit fegyveres erők használták bevetéseiken még évszázadokkal ezelőtt.
Miben rejlik a megbízhatósága? A fegyver gázelvételes rendszerű, forgózáras reteszelésű. Ezen működési elvnek hála a fegyver nem rúg hátra annyira. Az optikája négyszeres nagyítást tesz lehetővé. Az optikán egy kör jelzi a célterületet így csak katonának rá kell helyeznie a kört a célpontra és tüzelnie kell. Ugyan azt a lőszert és szekrénytárat használja, mint az FAMAS F82. Ezért még közkedvelt a gyarmati tengerészgyalogságnál.
AK-783
Híres Kalasnyikov végül elbukott az M41A-val és társaival szemben, de mégis még mindig képes fent maradni. Olcsó, és kicsit felszereltebb „fészerben” is elkészíthető. Roppant strapabíró, igaz űrben nem használható.
30 golyós tára mellet található másodfunkciónak egy gránátvető. Elölről kell be csúsztatni a gránátot a csőben, majd a ravasz meghúzásával kilőhető.
A CMC nem igazán használja, ellenben az UPP szektor és Alexandria előszeretettel fegyverzi fel katonáit vele.
L96 Sniper Rifle (Magnum)
Az L96A1 a „Accurary International” cég által készül. A fegyverpróbánál, L96 megverte a „Parker” és a „Hale M85”-öt. A puska a kitűnő védelmező fegyver volt az Egyesült Királyságban. Ennek a fegyvernek szokatlan elrendezése van, a puskán van két darab csavar az „alvázon”. A mechanika ragasztott és csavart a „sub-chassis”-hoz. A puskacsőnek több variációja van a „heavy bull barrel” (ez új) és az anti-terrorista modell.(hosszú puskacső, nem vas irányzék a csőtorkolati nyílás.)
Ez a modell hangtompítós változata, teljes hosszúsága hangtompítóval rendelkezik. Ez egy nagyon pontos puska, jellegzetes fajtáknak a hatótávolsága 100 yardtól egészen 200 yardig terjed. A kivitelezése és a megépítése a nagyon jó. A „syntech”-féle nyél résznek a vonal vezetése kiváló. Állítható rajta a ravasz hosszúsága is.
Tárkapacitás változó, 5 vagy akár 10 lőszert befogadó tárak is léteznek.
M42C Scoped Rifle
Elődjétől eltérően nem pulzárfegyver. Ez egy fél automata magnum. Hatgolyós tárat a ravasz előtt lehet a fegyverbe helyezni. Kibiztosítás nincs, tár behelyezése után rögtön tüzelésre kész.
Fél intelligens fegyver, képes az esetleges ellenséges célpontokat a távcső képernyőjén kijelezni. Legyen az mozdulatlan, vagy álcázott.
Részben sínágyú ként viselkedik. A kilőtt golyót a speciális mágneses cső még jobban felgyorsítja. A fegyver elején található hangtompító sem képes eléggé lehalkítani a lövést.
Az elhasznált hüvelyt a fegyver baloldalon dobja ki. A fegyvernek léghűtése van. Beépített rúgás csökkentőnek hála a visszarúgás elenyésző.
Maximális hatótávolsága két kilométer.
Karabiner 198K/B4
Egyik leggyakrabban előforduló vadászpuska. Köszönhetően annak, hogy könnyen szétszedhető és elemei cserélhetőek, így öt perc alatt átszerelhető, így könnyen lehet specializálni bizonyos vadakra. Pl. a cső is cserélhető.
Visszatért a hagyományokhoz, mégpedig a hüvelyes lőszerekhez.
Mini Gun
A 20. század egyik vívmánya, mi napjainkra még jobban elterjedt. Kezdetekben helikoptereken és más járműveken használták, de különböző módosításoknak hála ember is tudja használni.
Nagy tűzgyorsasága és ereje miatt a CMC rendszeresítette az arzenáljában. Csak erős és rátermett katonák használják a súlya miatt.
Hasonló kiegészítő felszerelések tartoznak hozzá, mint az M56-hoz. Viszont kiszoruló félben van az M-199 SMART GUN Mk. 2 miatt.
WY Variant Mini gun
A Weyland Yutani saját minigun verziója. Kisebb, könnyebb, pontosabb, és ereje nem csökkent. Hat cső helyet csupán csak három csöve van, ezért a forgási sebessége gyorsabb, viszont hamarabb is melegszik túl.
Leginkább a WY elit zsoldosai és szintetikusai használják.
Impulzus fegyverek:
Hüvelynélküli lőszert használ, melyet a fegyver elektromos impulzusok segítségével lő ki. Ezek a fegyverek harcképtelenek ha a telepük lemerül, így bizonyos időközönként felkell őket tölteni. Viszont roppant jó találati esély érhető el velük, továbbá a hüvelyes fegyverekhez képest kicsi a visszarúgásuk.
ATM-2 Medina
Nulla gravitációhoz tervezte az Alphatech a CMC-nek, elég régi fegyver, manapság ritkán használják. Űrruhában könnyedén kezelhető. Egy 15 lőszeres tárat képes befogadni. Nagy mérete az így is kicsi visszarúgás nullára redukálására hivatott. Ugyanis a légüres térben egy kis lökés is képes a sötét űrbe lökni menthetetlenül a katonát.
M41A PULSE RIFLE
Az Armat M41A egy 10 mm-es, impulzus-működtetésű, léghűtéses automata támadó karabély, mely a USCMC és a US Army fő rendszeresített kézifegyverévé vált. A standard változat egybeépült egy PN 30 mm-es pumpás gránátvetővel, tervei a Harrington Automata Karabélyon alapszanak. Könnyű, de kemény: az M41 ultrakönnyű ötvözetekből készül, precíziós fémöntvényekben. A külső tok anyaga titánium-aluminid ötvözet, több belső alkatrészt pedig nagykeménységű, hőálló műanyagból öntenek. Felépítése hagyományos, egy rugós ki-behúzható válltámasz segítségével stabil tüzelési pozíciót lehet vele felvenni automata sorozatok leadása esetén. Beépített tompító nyeli el a tüzeléskor keletkező visszarúgásokat. A célzás a hordfogantyún vágott hornyon keresztül, annak hátsó nyílásán elhelyezett állítható irányzék segítségével történik. Egy 3x nagyítású AN/RVS-52 CCD televíziós célzókészülék is felszerelhető a hordfogantyúra, így növelhető a lőtávolság rossz látási viszonyok esetén. Az M41 a hagyományos US M309 10 mmx24-es, acélköpenyes, robbanóhegyű lőszert használja, mely áthatol a gyalogsági páncélmellényen, és közvetlenül a becsapódás után robban. Egy alap M41 tárba 99 ilyen lőszer fér, azonban az automataadagoló beragadásának elkerülése céljából általában csak 95 %-ban töltik fel a tárakat. A lecserélt üres tárakat a harci helyzettől függően lehetőség szerint megtartják, mivel elég drágák.
Az M41A lövések kiváltásához elektronikus impulzusokat használ, melyet közvetlenül a ravasz működtet. A fegyver négyes lövésekre és sorozatra állítható. A tárban maradt lőszerek számát egy LED-kijelző mutatja, mely éjszakai műveletek során lesötétíthető. A fegyver motoros mechanikáját a hordfogantyúban elhelyezett lítium elem táplálja, mely 10.000 lőszerhez elegendő, és a fegyverállványról vagy hordozható töltőről tölthető fel. Az alulra felfüggesztett 30 mm-es gránátvető tartalmaz egy csövet, závárzatot és egy négyes belső tárat, melyet kézzel lehet feltölteni külön gránátkazettákból. Pumpás mechanizmus juttatja a gránátot a töltényűrbe és élesíti a tüzelőmechanikát, melyet a tárburkolat elején elhelyezett ravasszal lehet elsütni. Általában az M40 nagy robbanóerejű repeszgránátot használják, melynek lőtávolsága 400 m.
A régi AK géppuska sikereit érte el. Egyszerű és hatékony, bár fészerben nem lehet elkészíteni az igaz. Rengeteg fegyver készült mely szülőjének nevezheti az M41A-t. Szinte mindenhol megtalálható.
M41AC
Nagyobb kaliberű, mint az M41A. 60 darab golyó található a tárban. Gránátvető helyet sörétes puskákba való lőszert használ (egyszerre négyet lehet betölteni). Épületi harcok esetén roppant jól kiegyensúlyozza az M41ACM kisebb kaliberét.
Ugyan úgy néz ki, mint az M41A.
M40A Impulzuskarabély
M41A elődje, mi mit mára már leszereltek. Bár 130 lőszert tartalmazott a tár, pontossága és a túl gyorsan való felmelegedés miatt hamar szükségessé vált az utód elkészítése, mi az M41A személyében jött. Gránátvető funkció a négy férőhelyes belső tárral itt is megtalálható.
M40A Light
A fegyver rövidebb és kisebb változata. A tár 100 lőszert képes befogadni. Másodfunkció egy automata sörétes, ehhez tartozó tár 4 lőszert képes csupán befogadni. Viszont rajta található szkenner képes a legtöbb épület falon „átlátni” így felfedve a mögötte bújó ellenséget.
M40C
Egy volt orosz fegyvergyártó cég adta be a pályázatot, mit a CMC visszadobott. De végül a cég legyártott több ezer példány eme dobtárás fegyverből. Ugyan annyi gránát fér bele, mint az M40A-ba, viszont a tárába 500 lőszer fér. Alacsony költségvetésű Gyarmatügyi helyőrségeken található pár darab.
M41ACM
Kisebb kaliberű, mint az M41A, 150 lőszer van egy tárban. Nincs másodfunkciójú támadás mód. Épületi harcoknál szokásos használni. Egyetlen impulzus karabély mit civilforgalomban kapni lehet.
M41K
Csak pár változtatás található rajta. A tár előtt a fogantyú, illetve nincs gránátvető funkció. A fegyvert gyárilag hangtompítóval látják el. Ugyan azt a lőszert és tárat használja, mint az M41A.
M41AE2M
Támogató impulzus gépkarabély. A tárban hatvan darab (maximum 61) 20millis robbanó golyó található. Gránát vetőfunkció nincs. A fegyver nem rég lett rendszeresítve a CMC-ben a praetorian idegenek miatt. Eddigi visszajelzések bíztatóak.
3. Fejezet.
M41AE
Az M41AE2 hasonló építésű, mint a M41A de ez némileg alacsony tűzerővel rendelkezik. Opcionálisan a L típusú tár 300 lőszert képes befogadni, ez ellensúlyozza a kisebb tűzerőt, sőt még ad is rá. (sok kicsi sokra megy) Nincs gránátvető funkció. A stabil tartás érdekében kapott egy tartóállványt. Kitűnő fegyver rajta ütésekre.
DUCHAMP BLASTER
500 lövedék fér bele, 2 belső tárral (8 gránát összesen). Közepes erősséggel rúg vissza. A Duchamp Blaster egy kísérlet volt, hogy feljavítsák az arányát az impulzus karabélynak. Az eredmény egy nehézfegyver, amit a CMC elvetett az M41AE2 támogatására. A Duchampot civil társaságok használják, bár CMC helyőrsökön is előfordulhat. Nagy mérete miatt kissé nehézkes a kezelése
M41AM
900 méterig nevezhető pontosnak a fegyver. Hangtompítóval ellátható. Hagyományos M41A lőszert használ. Előnye, hogy közelre normál géppuskaként használható. Távolra pedig, a 95-99 tában lévő golyónak hála kielégítő a pontossága.
M41AM2
Pontosabb és nagyobb a hatóereje, mint az M41A2-nek. Közelharcban is szerencsésebb. Viszont hangtompítóval nem lehet ellátni. Normál M41A lőszert használ.
M41AL
Laboratóriumok és ipari gyártó egységek részére kitalált fegyver. Ugyan azt a lőszert használja, mint az M41A viszont a tár és a fegyver csöve másmilyen. Így a hatás foka is más milyen. A tár 80 lőszer kapacitású. A fegyver csövének speciális kialakítása megnöveli a lőszerek becsapódási erejét. Gyárilag felszerelik egy reflektorral.
Tradex M38T
Egy mára már teljesen elfeledett fegyver, annak ellenére, hogy nem is olyan régi. A tárba 50 db 10mm-es lőszer fért, míg rendelkezett egy két gránátot befogadó alsó belső tárral és egy egy gránátot befogad felsővel. A Tradex tervezte és gyártotta. A Gyarmatügy is nagy tételben vásárolt belőle a földi és más planéták elvesztése miatt fellépet fegyver hiányban. Viszont később, ahogy normalizálódott a helyzet, ez az otromba fegyver porfogóként végezte a raktárakban. Használata alapjaiban olyan mint az M41A, viszont a felső gránát kilövéséhez egy kapcsolót kell elfordítani.
M578 Kramer puska
A legmodernebb automata impulzus puska. Egy tárban 26 lőszer található. Másodperc törtrésze alatt 26 golyót képes kilőni, így egy fél méter vastag betonfalat átüt. Egy személy átlagosan 10 tárat tart magánál. Könnyen váltható az üzemmód egy kapcsolósegítségével, mivel nem mindig jó, ha az ember egy szempillanat alatt kilövi az összes golyót. Roppant erős, és nagyot rúg. A fegyver képes hamar felmelegedni, így rövid ideig használhatatlanná válhat. Legerősebb tűz módban egy másodperc alatt kilövi az összes lőszert, ezzel egy félméteres tömör beton falat is képes könnyedén áttörni.
M42A SCOPE RIFLE
Az M42A egy 10 milliméteres impulzus félautomata puska a USCMC - nél használják mint elsődleges orvlövész puska. Ez a fegyver egy kulcsfontosságú hozzávaló a zászlóaljak üzemeltetéséhez: nagy hatótávú és a pontossága egy vagy több kilométerig terjed el, a területtől függően. Ez a puska egy vállalat által jött létre, bár átlagosan arra tartották, hogy a zászlóalj közös készletét bővítsék felderítő-orvlövészekkel.
A belső mechanizmusa az M42-tesnek arra lett tervezve, hogy nagymértékben hasonlítson az M41 re, bár. A fegyver tartalmaz egy védő szemfedőt. A tár kiengedő a puskaagynál, a hüvelyk új mögött van.
Hátó köre 2000-3000 méter közt mozog. A szemfedőn megjelennek digitálisan az adatok és a rádiójelek.
ALPHATECH RAILGUN
Az Alphatech nevezetű cég nagyon érdekes fegyverbemutatókat szokott tartani a szerződéseik megkötése előtt az ügyfeleiknek. Az embereket lenyűgözi az Alphatech fegyvereinek ereje. A cég egyik legnépszerűbb terméke a hordozható sínágyújuk. Az első fegyverbemutatón a fegyver széttrancsírozott kilenc egymás mögé rakott titániumból készült hordót. Ez a fegyver drága, és ritka, és általában csak a feketepiacon lehet beszerezni. A stukker e mellet energiaigényes is. Gyorsan lemerül. A célpontban ronda kárt okozhat. Egy emberből ronda húscsomót csinál. De az előbbi dolgok miatt a fegyvert csak azok használják, akik meg tudják fizetni. Alapjáraton a tárba 10 lőszer fér, de egy költséges módosítás után (mi kissé a tűzerő rovására megy) 30 lőszeres tárat is képes befogadni. Hatótávja akár az öt kilométert is elérheti.
M56A2 SMART GUN
Az M56A2 géppuska általános célú, számítógép-vezérlésű, a tengerészgyalogos raj fő támogató tűzerejét adó automata fegyver; könnyű, erős és megbízható. Harc közben egy testhevederre erősített állványzaton hordják - így nincs szükség a géppuska kötött helyen való felállítására; továbbá össze van kötve egy infravörös célkereső rendszerrel. Az impulzus-működtetésű, 1500 méter hatótávolságú szerkezet az M250 típusú, 10 mmx28-as hüvely nélküli lövedéket használja. Az elméleti tűzgyorsaság 1200 lövedék/perc. A fegyver nagyrészt öntött szénszálból és könnyű ötvözetekből készül, míg egyes belső alkatrészek műanyagból. A cserélhető csőrendszer léghűtéses, de hő elvezető is csatolható hozzá.
A teljes rendszert a kezelő taktikai hordmellénye tartja. A fegyver önirányító az állványzaton, de a tüzelés kézi vezérlésű. A komplett rendszer (hordmellénnyel és teli tárral együtt) 17,82 kg súlyú. A fegyver hossza 122 cm, melyből a cső 54,5 cm. A rendszer tehát négy fő részből áll: a kezelő taktikai hordmellénye; a fejen hordható célzókészülék (HMS - Head Mounted Sight); az összekapcsoló állványzat és maga a fegyver. A mellény kompozit mikrohálós ballisztikus páncélzatból készül, mellrésze magába foglal egy PRC 489/4-es kommunikációs adó-vevőt, valamint a kereső- és célzóprocesszort. A háti részen csatlakozókat helyeztek el a processzorhoz, és egy lezárt "fekete doboz" egységet (LRU - line replacement unit). A giroszkóp-stabilizáló kar a mellény bal csípőrészéhez csatlakozik, koaxiális kábelei pedig a processzor- és energia kimenetekhez. A fegyvert ezután csatolják a kar végére. A fegyver keresője egy univerzális csatlakozón keresztül kapcsolódik a processzorhoz. A fegyvert még a lőszer betöltése előtt feszültség alá helyezik. A teljes rendszert egy hagyományos DV9 lítium elem látja el, mely egy feltöltéssel 50.000 lövés leadására képes. Az elem a hordkar és a fegyver között futó energiakábelhez csatlakozik, így könnyen és gyorsan cserélhető. A fegyver lövéskiváltó szerkezetének három fokozata lehetséges: négyes lövésekre vagy teljes sorozatra állítva, illetve bebiztosítva (utóbbi esetben automatikusan beindul a fegyver energiafeltöltése). A lövedékeket folyamatos műanyag heveder szállítja a muníciós dobozból, mely gyorsan újratölthető használat közben is. A dobtárak rendszerint 150 – 300 lövedéket tartalmaznak.
A video-célzókészüléknek és a fegyvernek saját célkeresztja van, mindkettőt látja a kezelő a kis képernyőn, és a fegyver mozgatásával hozhatja azokat fedésbe: ekkor pontos a célzás. A szerkezet érzékeli a test melegét, és tiszta hő képet mutat a célzókészüléken. A kép digitalizálható, így éjjel is színes nappali látványt nyújt a kezelő katonának. A célzó rendszer megfigyelésre és álcázott személyek felkutatására is alkalmas.
M-199 SMART GUN Mk. 2
Ez a fegyver a már létező Smartot módosítja. A fegyver kicsivel magasabb, mint 1 láb. A tárat a fegyver alá rakták, és a lövedék erejét megnövelték. A fegyver nagyobb, mint a standard M56.
Alap koncepció a smartgun és egy minigun ötvözése volt. Fentebb írt jó minőségű fegyver lett az eredménye, viszont a szórása kissé nagy, így csupán 700 méterig ajánlott használni, mivel ezen felül pontossága elégtelen. Elődjénél kissé nehezebb a célzás és nehézkesebb vele a mozgás. Továbbá nem lehet annyi féle harci pozíciót felvenni vele. Állva való tüzelés, guggolás kb. ennyi lehetséges. Viszont fedezékek mögüli tüzelésre sem használható, hisz jobb oldaláról hiányzik a fogantyú. A tár 350 lövésre elegendő lőszert tartalmaz.
Energia fegyverek:
Roppant pusztító fegyverek tudnak lenni, viszont a gyártásúk, karbantartásúk roppant költséges. Továbbá a legtöbb kényes jószág. Bár léteznek lézer fegyverek, mégis a plazma technológia terjedt el. A különböző elektromágneses viszonyokra roppant érzékenyek szoktak lenni, így van ahol haszna vehetetlenek.
M65 Lézerpisztoly
A Webley & Scott patinás angol légfegyvergyártó cég gyártotta a fegyvert. Újonnan a Weyland-Yutani cég gyártják. A fegyver civil forgalomban is kapható.
Előnye a pontossága. Viszont a fegyver viszonylag nehéz, és hamar lemerül a telepe. A telepeket akár konnektorról is újra lehet tölteni a speciális újratöltő kábel révén. Súlya közel másfél kilogramm.
A telep a ravasz előtt helyezhető a fegyverbe. (ez lényegében egy akkumlátor) Kis taktikai távcső és lézercélzó alapfelszerelés hozzá. A telep és ravasz közt található kis kapcsolóval állítható a lézer sugár erőssége. Lézer révén szinte azonnal célba talál. (mivel a lézer lényegében fény) Viszont, a legerősebb lövés azonnal feleszi a telep energiáját. Leggyengébbel pedig öt lövés adható le. Továbbá a vékony „lövedék” miatt pontos célzásra van szükség.
AK-P78
A klasszikus orosz AK mintájára készítették ezt a fegyvert. Kezdetben az orosz és szovjet utó államok és terroristák plazma fegyvere volt. De a Tengerészgyalogság is átvette. Oka egyszerű: Viszonylag olcsó, és könnyű használata.
Sokkal gyorsabb a tűz sebessége, mint más plazma fegyvereknek annak ellenére, hogy csak egy csővel tüzel, mivel neki nem újra töltő telepe van, ha nem tára. Egy tár úgy negyven lövésre elegendő.
A fegyver könnyen szétszedhető és összerakható. Viszont a hátránya a pontossága, hamar elveszti pontosságát, csak közelebbi célpontokra hatásos.
Űrben is használható, bár vigyázni kell vele, mert nagyot a visszarúgása.
GC-20 PLASMA RIFLE
A Grant Corp fejlesztett plazma fegyver. Száz lövés leadására képes. Három csöve révén tüzelési sebessége gyors, viszont pontossága 50 méteren túl már nem kielégítő. Két féle tüzelés mód van. A három cső külön-külön tüzel, vagy egyszerre. Páncélozottabb ellenfél ellen a hármas össztűz ajánlott.
Fegyver oldalán található telep felpattintása után, még egy kábellel csatlakoztatni kell azt a fegyverhez, majd kibiztosítani a fegyvert, a baloldalon található fogantyúval. Ezért található egy tartalék kisebb energia cella a fegyver elején. Ennek hivatottsága az, hogy a hosszadalmas tárcserélési műveletet megszakító ellenfél ellen lehessen mivel védekezni. A tartalék telep 7 lövés leadására elegendő energiát tartalmaz.
A Föld visszafoglalása után elsődleges plazma karabéllyá lépett elő.
4. Fejezet.
ATM-3 SHIVA MK. 1
Alphatech, fejlesztettek a saját használatra, de később a peremi gyarmatokon is megjelent. Eredetileg az M41A versenytársának szánták. Két markolattal rendelkezik. Plazma sugár az elsődleges tüzelés, a másodlagos pedig egy jóval erősebb robbanású plazmatöltet. A belső tárba 6 db. erős plazma töltetet tartalmazó kis tartály fér. Az elsődleges tüzeléshez tartalmazó cserélhető telep 35 lövésre elegendő energiát tartalmaz. A hengertelepet a fegyver hátulján lehet behelyezni. A hat darab plazma töltet kis tartályát pedig, a két markolat közt lehetséges betárazni.
M78 PHASED PLASMA INFANTRY GUN
Az M78 PIG (Phased-plasma infantry gun) egy hordozható páncéltörő fegyver. A súlya egészében 15.2 kg, a PIG – nek 2 szilárd része van: a fegyver és az erő csomagja. Az M78 egy 15 mW–tos fokozott plazmatüzelő rendszer. A gyors kisülés rendszer erősíti a fegyver lézerét, és képes 1000 méterről egy nehéztanknak páncélzatát megtörni.
A hozzászólást W.B. összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 04, 2012 6:30 pm-kor.