Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Kérdések és válaszok EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Kérdések és válaszok EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Kérdések és válaszok EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Kérdések és válaszok EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Kérdések és válaszok EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Kérdések és válaszok EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Kérdések és válaszok EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Kérdések és válaszok EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Kérdések és válaszok EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Kérdések és válaszok EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (60 fő) Csüt. Ápr. 25, 2024 12:55 am-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kérdések és válaszok

+2
Guardion Predator
Halál
6 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Kérdések és válaszok Empty Kérdések és válaszok Szer. Nov. 30, 2011 9:10 pm

Halál

Halál

ha valamit nem értetek, vagy kérdésetek lenne a regisztráció elött, akkor kitt válaszokat kaptok.

2Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 10:26 am

Guardion Predator

Guardion Predator

Sziasztok.
Új vagyok itt és segítséget szeretnék kérni a játékkal kapcsolatban.Elolvastam a menetét de nem világos.Nagyon megköszönném ha valaki világosan elmagyarázná.

3Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 3:19 pm

John Smith

John Smith

Sziasztok!Nem rég regisztráltam és az lenne a kérdésem,hogy a turáni szövetséag katonája is lehetek?

4Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 6:27 pm

W.B.

W.B.

Báthori József:
Szabadúszó, Gyarmatügyi Tengerészgyalogság, és a Weyland Yutani a három választható oldal. Ezen belül, közkatona, tudós, utász vagy bármi más ez szabad döntés alapján. (szabadúszó ez inkább bérgyilkosok, csempészek vagy független hajós kapitányok)
Turáni Szövetség háttér információ. (Annyi miatt került be, hogy ezzel kívántuk a kapitalizmus orientált világot hagyomány és természet tisztelőkkel egyensúlyozni.) Viszont ugyan úgy ICC tag, vagyis lehet Gyarmatügyis katona.

Gyarmatügyi Tengerészgyalogság hasonló, mint a NATO, csak épp a NATO már megszűnt. Úgy, mint az ENSZ is. ENSZ helyet az ICC (Bolygóközi Kereskedelmi Tanács) létezik.
ICC foglalja magában az összes céget, cégtől ill. országtól független bolygót és megmaradt országokat/nemzeteket. A Gyarmatügy ennek a közös hadereje.

Röviden, Turáni katona nem lehetsz, mivel a fent írt három oldal is elég széles paletta. Továbbá a mesélők számára emberen belül két külön oldalt kell megkülönböztetni. Plusz a szabadúszók, akik egyenként jelenthetnek külön érdekszférát.
Gyarmatügyis lehetsz, mivel ez a haderő a legnagyobb és legütőképesebb. Továbbá minden nemzetből találhatóak ott emberek. Valaki önként, valakit meg szerződések révén küld az országa.
Előtörténetedben természetesen szerepelhet, hogy Turáni Szövetség katonája vagy. Gyermekkor, iskolák, sorkatonaság stb. Továbbá, hogy hogyan kerülték a Gyarmatügybe. (feljebb írtam két lehetőséget)


Guardion Predator:
Nos, kicsit hasonló a tábortűznél való egymásnak meséléshez, csupán ez fórumon történik. A lényeg:
A mesélő felvázolja az adott helyzetet. A te feladatod, hogy leírod, mit szándékozol tenni. Minél választékosabban és igényesebben ír az ember az annál jobb. Természetesen ügyelni kell a túlmesélésre. Rövid példa:

A mesélő lemeséli, hogy sikerrel kinyitottad a zárt fémajtót, viszont ezzel magadra eresztetted a mögötte meglapuló két idegent.
Helyes eljárás, hogy leírod, hogy pl. megörülsz, hogy az ajtót sikerrel kinyitottad, viszont a feléd rohanó idegenek eme jókedvet azonnal elpusztítják benned. Két sorozattal próbálod a térdüket ellőni, mitől elvágódnak, eztán pedig fejbe lövöd őket. – ez a helyes mesélés. Persze mást is írhatsz.
A helytelen pedig, olyan, hogy leírod, hogy lelőtted őket és tovább mész. Mivel a mesélő dönti el, hogy sikerül-e a cselekedeted, nem pedig te. Persze vannak, olyan helyzetek ahol mesélhetsz magadnak, pl. ha étteremben vagy. Ezt simán lemesélheted, hogy rendelsz magadnak valamit és felszolgálják.
A siker a játék minőségén sokban múlik. Meg persze a realitáson. VP70-es pisztollyal soha nem fogsz megölni egy Ravager idegent.

Úgy látom, hogy FRPG terén kezdő vagy. Nem kell aggódni, kérdez, válaszolunk. Illetve az a játékban is segítünk.
Még annyi, hogy az avatar képed kicsit nagy.



Remélem mind kettőtöknek kielégítő választ adtam.

5Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 7:56 pm

John Smith

John Smith

Oks,kösz,inkább akkor megváltoztattam a nevem.

6Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 7:57 pm

W.B.

W.B.

Hát... nem kellet volna. Ugyan úgy lehet ott is magyar ember. De te döntésed.

7Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Kedd Feb. 14, 2012 8:00 pm

John Smith

John Smith

De a névtől még lehet magyar,mert pl.:kiköltözött még az invázió előtt külföldre és megváltoztatta a nevét. Smile

8Kérdések és válaszok Empty köszönet Pént. Júl. 27, 2012 4:27 pm

Alucard


Vendég

Ugyan nem kérdés, de feltétlen muszáj engedjek a belső késztetésnek, hogy megköszönjem az oldalon felhalmozott, kincset érő adathalmazt. ^^ Minden tiszteletem a Staff-é, és csak így tovább! Very Happy

9Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Pént. Júl. 27, 2012 4:53 pm

Halál

Halál

Te, Te vagy, munkatárs? Very Happy

10Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Szomb. Szept. 29, 2012 9:24 am

Heca'thei

Heca'thei

Gkaun-yte.

Csak egy gyors kérdésem lenne.
Mivel az előtörténet előre elakarom készíteni szükségem lenne egy Dátumra.

Egy Yaut'ja lányt fogok alakítani viszont jó lenne tudni hogy jelenleg milyen évben jártok.
Gondolom a 2190-es után de egy pontosabb dátum jó lenne amihez viszonyíthatnák és ez alapján jobban betudnám lőni az előtörténetet + az eseményeket összeírni. Meg ha úgy adódik a mesélő dolgát is megkönnyíteném vele ha könnyebben összetudja fűzni a történet szálakat időrendileg is máséval.

Válaszokat előre is köszönöm.

N'dhi-ja.

11Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Szomb. Szept. 29, 2012 1:00 pm

avpwar

avpwar
Admin

Dzsudi86 írta:Gkaun-yte.

Csak egy gyors kérdésem lenne.
Mivel az előtörténet előre elakarom készíteni szükségem lenne egy Dátumra.

Egy Yaut'ja lányt fogok alakítani viszont jó lenne tudni hogy jelenleg milyen évben jártok.
Gondolom a 2190-es után de egy pontosabb dátum jó lenne amihez viszonyíthatnák és ez alapján jobban betudnám lőni az előtörténetet + az eseményeket összeírni. Meg ha úgy adódik a mesélő dolgát is megkönnyíteném vele ha könnyebben összetudja fűzni a történet szálakat időrendileg is máséval.

Válaszokat előre is köszönöm.

N'dhi-ja.



2190 szeptembere. Pontos nap nincs. Ám ügyelj, hogy ha nőstény predator vagy akkor reális legyen, hogy mért is vadászik.

https://avpwar.hungarianforum.com

12Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Szomb. Szept. 29, 2012 6:43 pm

Heca'thei

Heca'thei

Gkaun-yte.

Még pár dologra rákérdezek.
Előtörténet megírása elfogadott olyan stílusban is mint pl a Vadászok Bolygójában (Machiko Noguchi sztori) ahol van kicsit visszatekintés meg gondolatmenet is?

Tehát amint megvan a helyszín név stb felsorolása. Mint a könyvekben a Prológus egy adott szituációt leírni amiben most vagyok, hogyan kerültem ebbe a helyzetbe, és a végén egy elzáratlan szálat hagyni ami a cselekmény lesz? És ezt a szálat tudja a Mesélő tovább bonyolítani.
Vagy napló szerűen?
Mikor születtem, ekkor meg ekkor ez meg ez volt, dátummal ellátva stb?
Valamint egy másik kérdésem ami egyben az elsőhöz is fűződik hogy az előtörténetben szerepelnie kell ha beavatáson már túlestem vagy bármilyen lényeges eseménynek ami befolyásolja a rangot (túlbonyolítani nem akarom) vagy a beavatást majd mesélő által elmondottakban történhet meg?

Mert akkor ezt mindenképpen bele akarom írni.

Köszönöm az előző választ is.

N'dhi-ja.

13Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Szomb. Szept. 29, 2012 7:45 pm

W.B.

W.B.

Előtörténetnél az alap, hogy a kiszabott adatokat meg adja a játékos és legalább egy oldalas leírás az életéről. Viszont, hogy ezt napló, jelentés, visszaemlékezés, vagy más stílusban teszi meg, azaz ő dolga. Minél ötletesebb és egyénibb annál biztosabb a több skill pont az előtörténetért.

Előtörténetet úgy mond, lehet nyitva hagyni, hogy majd a folytatást már mesélő mesélhesse le. Egy oldalasnál hosszabbnak kell lennie ama előtörténetnek miben beavatás is van. Ha elfogadják, akkor beavatott ranggal lehet kezdeni.

14Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Szomb. Szept. 29, 2012 10:25 pm

Heca'thei

Heca'thei

Köszönöm Smile

15Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Vas. Szept. 30, 2012 1:46 pm

Heca'thei

Heca'thei

Szintén egy új kérdés.

Emotionok-ban találhatóak a skillek, és ezeknek a különböző szintjei.
Ezeket majd az Aláírásban be kell tenni. Ez eddig világos.
Előtörténet leírásakor kiosztott skillpont átlagosan 4-5 igényesebben leírt esetében 8.

Ez a skillpont költhető a skillekre gondolom, de amit nem találtam hogy mi menyibe kerül?

pl ha én egy KarfegyverekIII-mast akarok akkor az 3 skillpont ? tehát skillenként 1 pont vagy máshogy van?

16Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Vas. Szept. 30, 2012 1:52 pm

Heca'thei

Heca'thei

+ elfelejtettem megemlíteni.
Yaut'ja szavakat gyűjtöm összefele, tudom hogy az oldalon is található pár, amit jelenleg meg is néztem de ennél jóval többet találtam, valamit a testbeszéd-el kapcsolatban is találtam párat.

Lefordítom majd angolról magyarra hogy mindenki számára érthető legyen, és belehetne őket tennie az eddigiek közé bővítés céljából ha ez megfelel.

17Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Vas. Szept. 30, 2012 3:48 pm

W.B.

W.B.

A skillképek még nincsenek készen, folyamatosan készülnek. Jelenleg a skill árak az adatbázisban vannak, a jövőben a szabályzatban lesznek, de ahhoz még kell egy kis idő.

Yautja szavak terén. Csak az AvP könyv trilógiában lévők kannonikusak. Ami oldalon vannak szavak azok 100%-ban biztosak. Neten ezen kívül sok kitalált van.

18Kérdések és válaszok Empty Re: Kérdések és válaszok Csüt. Jan. 29, 2015 11:44 pm

Ádám/Halál


Vendég

Üdvözlégytek, Tik gyilkos fénevádak, dicsősígös vadászuk és émberök! Very Happy

Igen, én én vagyok! Miközben egyre nagyobb késztetést érzek egy fórum megalkotására (nem, nem avp-s), gondoltam felnézek az frpg.hu-ra, s lám, újabb negatív kritika érkezett a dizájnra. Sajnos peches módon ideje korán távoztam tőletek, s nem tudtam befejezni a külsőt, bár nagyon szerettem volna. No mindegy már. Annyi kérésem viszont lenne, hogy kérlek cseréljétek le! Több okból is szükséges lenne.
1. Nem érkezik több negatív kritika az oldal dizájnjával kapcsolatban.
2. Így én sem borzadok el egy félig kész külső értékelésein.
3. szeretném törölni a feleslegessé vált dolgaimat a dropboxról (mint pl. a honlap dizájnja).

Előre is köszi szépen!
További jó játékot! Very Happy

Ui.:
W.B. bácsit csókoltatom! Wink
Game Over Man!

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Similar topics

-

» Kérdések, ötletek

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.