Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Kérdések, ötletek EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Kérdések, ötletek EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Kérdések, ötletek EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Kérdések, ötletek EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Kérdések, ötletek EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Kérdések, ötletek EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Kérdések, ötletek EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Kérdések, ötletek EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Kérdések, ötletek EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Kérdések, ötletek EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (41 fő) Szer. Aug. 14, 2019 9:19 pm-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kérdések, ötletek

+24
B.J. Wolf
Gyilkos
Heca'thei
Ineen
Dean Backett
Ju'dha
Éjlopó
Kínzó
Sasszem
Thla'loc
Andrew Fox
Steg-'in
Préda
Árny
George Crysmann
Basil'isk
La'yyk
Koncoló
Jehdin'nagara
Halál
W.B.
Yeggdra’sil
Flexys
avpwar
28 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Üzenet [1 / 7 oldal]

1Kérdések, ötletek Empty Kérdések, ötletek Szer. Okt. 19, 2011 8:41 pm

avpwar

avpwar
Admin

Ide várunk mindenféle kérdést illetve ötletet. Persze az oldallal kapcsolatos legyen.

https://avpwar.hungarianforum.com

2Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Csüt. Nov. 17, 2011 7:03 am

Flexys

Flexys

1 ötlet 1 másik oldalról. Ahol az adminok és a mesélők azt az elvet használják hogy ha 1 nap a játékosok 75%-a ír akkor körváltás van a kalandban. ha 2 nap alatt az 50% ír akkor is a 3. nap után pedig m1 hányan írtak körváltás.

3Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Csüt. Nov. 17, 2011 4:46 pm

avpwar

avpwar
Admin

Játék menete és tippek
Elején van rá a szabály.

https://avpwar.hungarianforum.com

4Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szer. Dec. 21, 2011 7:29 pm

Yeggdra’sil

Yeggdra’sil

Lehet, hogy hülye kérdés, de inkább felteszem, mielőtt gond lenne belőle.
Szóval: az előtörténet szerint a karakter egy ikerpengével rendelkezik, de sokkal jobban illene hozzá az, hogy mindkét kezén hord ikerpengét, hogyan tudom megszerezni. Igen, 0 megbecsülés pontnál kapható, csak hogy ki kell játszani, hogy felszerelkeztem még egy ikerpengével, vagy ennek mi a menete?

Előre is köszönöm a választ.

5Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szer. Dec. 21, 2011 7:42 pm

W.B.

W.B.

Úgy szép a játék, hogy ha megbecsülés után meg van akkor lemeséled magadtól hogy pl. egy rangidősebb megjutalmaz mivel ügyes voltál. Aztán elvonulsz a szobádba és felszereled magadnak. Ez ilyen magadnak lemeséled.

De Lyyyy vagy Kashyyyk mindegy szal Atti ( :p) válasza a mérv adóbb.

6Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szer. Dec. 21, 2011 7:48 pm

Halál

Halál

//megint fel fogod húzni, hogy nem írod le rendesen a nevét! //

7Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Pént. Dec. 23, 2011 3:35 pm

Jehdin'nagara

Jehdin'nagara

Lehetne egy közös meccset játszani valamelyik avp játékban,vagy egyéb játékokban például worms4!!!

8Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Pént. Dec. 23, 2011 10:54 pm

W.B.

W.B.

Szerintetek az AvP világában vannak kis szürkék? (azok a kicsi szürke nagy fekete szemű embert elrabló kis idegenek repülőcsészeajjal)

9Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szomb. Dec. 24, 2011 12:57 pm

Halál

Halál

Hát, nem hinném.. xD

10Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szomb. Dec. 24, 2011 1:00 pm

Koncoló

Koncoló

Szerintem is.

Halál, írtam kalandra, most te jössz.

http://dragonlord.hungarianforum.com

11Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szomb. Dec. 24, 2011 1:16 pm

W.B.

W.B.

Isten igazából egyik képregényben vannak hozzájuk hasonló kis görcsök. Szóval megoldható. Ha lesz ma erőm kidó'gozom Razz

12Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Szomb. Dec. 24, 2011 1:31 pm

W.B.

W.B.

13Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Jan. 08, 2012 3:56 pm

La'yyk

La'yyk

Na nekem is lenne egy világrengető kérdésem. Az aláírásba beállított kép vajon miért nem látszik? :S (Nem ennél a karakternél.)

14Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Jan. 08, 2012 5:14 pm

Halál

Halál

pasz...lehet, hogy túl nagy.
550-nél ne legyen szélesebb. vagy csak rosz a link

15Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Jan. 08, 2012 5:15 pm

La'yyk

La'yyk

Méretre jó, viszont ha csak szöveg van, azt sem jeleníti meg. :S

16Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Jan. 09, 2012 3:10 pm

Koncoló

Koncoló

Legyenek itt is party-k!

Pl. egy topicon belül valaki kiír egy partyt az AvP 2-2010-hez.

http://dragonlord.hungarianforum.com

17Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Jan. 09, 2012 5:20 pm

W.B.

W.B.

Koncoló írta:Legyenek itt is party-k!

Pl. egy topicon belül valaki kiír egy partyt az AvP 2-2010-hez.

Társalgóban szabadon lehet topikot nyitni.

18Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Márc. 04, 2012 12:56 am

avpwar

avpwar
Admin

Kérdések, ötletek Vp7810

Na ki akarja kidolgozni a fegyvert jutalom 1-2 skill pontért?

https://avpwar.hungarianforum.com

19Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Márc. 04, 2012 10:21 am

Basil'isk

Basil'isk

Ez egy VP70-es pisztoly, mely egy kicsit fel lett turbózva, mint a lézeres irányzék, stb.

20Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Vas. Márc. 04, 2012 11:50 am

W.B.

W.B.

Hát nagyon :p
Kinézetre sem hasonlít rá, gyártó sem ugyan az.

21Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 7:08 pm

George Crysmann

George Crysmann

Most néztem meg a fegyvert...

VP78
A VP78 9 mm-es, nagy megállítóerővel bíró rogyókúpos lőszert használ. Ha nincs komolyabb fegyvere, akkor a VP78 gyorstüzelő módja a gyarmati tengerészgyalogos utolsó esélye, mely már nem egy életet mentett meg.

Infó: AvP 2010 kézikönyv 8. oldal

22Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 7:54 pm

W.B.

W.B.

Kézikönyv? Basszus olyanom nekem is van :p

Ez az én verzióm:

VP78
Sem a gyártó sem a stílus nem emlékeztet a VP70-re. Weyland Yutani társaság rendelkezik a fegyver gyártásának kizárólagos jogaival. Szabvány 9mm-res nagy megállítóerővel bíró rogyókúpos lőszert használ, mely a kitűnő tervezésnek hála 18 darab fér a fegyver tárába. Két tűzmód állítható be a fegyveren. Egyszeri lövés vagy háromlövéses sorozat.
Más kézifegyverektől eltérően a futószalagról már eleve beépített lámpával és lézeres célzóval gördül le. Amennyiben a lámpa és a célzó egyszerre van használatban az akkumulátor két órát képes kibírni. Telep cserélhető illetve akár újra is tölthető.
Sok helyen megállja a helyét. Méretes jószág és képességeivel együtt tekintélyt parancsoló a maroklőfegyverek közt. Így nem csoda, hogy rengetegen helyen használják.
Kérdések, ötletek Vp7810



A hozzászólást W.B. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 07, 2012 9:22 pm-kor.

23Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 7:54 pm

W.B.

W.B.

Akkor a kettőt összegyúrom.

24Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 7:56 pm

George Crysmann

George Crysmann

Na most lehet duelezni. Kié a legjobb Laughing

25Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 7:57 pm

W.B.

W.B.

"nagy megállítóerővel bíró rogyókúpos lőszer" ezt átemelem a kézikönyvből :p

26Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 8:05 pm

George Crysmann

George Crysmann

Felőlem.

27Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Hétf. Márc. 05, 2012 11:40 pm

Árny

Árny

Egy olyasféle ötletem lenne hogy mi volna ha kicsit optimalizálva volnának az Alienek, mint faj?
Máshol már kicsit máshogy kifejtettem a dolgot, de akkor itt leírnám egyben. Jelenleg ez a faj kőkeményen hátrányban van a másik kettővel (de leginkább a predatorral) szemben, mivel alaposan áttanulmányoztam a skill rendszert, gyakorlatilag egy embernek is jobb esélye van pvpben, mint egy idegennek, pláne ha nincsenek meg az alapvető dolgok, mint a lopakodás, persze ugye egy detektorral ember így is simán betájol. Predatorrol meg ne is beszéljünk aki a vizorban simán lát és akármikor leszed a távolból is, mert valahogy a másik két fajnak több esélye van fejlődni/szintet lépni, mint az idegeneknek ennél fogva ők meg is tudják venni a felszerelést amivel le lehet szedni minket.
Most az, hogy az ember ill predator fajban eleve hatványozottan több lehetőség rejlik játék terén, mint az alienekben egy dolog. Mert ez így van. Mit csinál egy idegen?
Szolgálja a királynőt. Gyakorlatiag félig öntudat nélkül, önálló akarat csak nyomokban + egy állat szintjén van kommunikációban illetve intelligenciában. (ebben talán leheletnyivel feljebb), nem rendelkezik intelligens társadalommal, csak megy zabál és gyilkol meg néha foglyokat ejt. Bármilyen egyszerűnek hangzik, hihetetlen nehéz igényesen kijátszani egy ilyen karaktert (és most azt hagyjuk hogy ki az aki igényesen akarja kijátszani meg ki az aki eleve ki tudja játszani értékelhető módon, k.rvanehéz ez tény). Mindezt az összesen 2 darab fegyverével ha a belső állkapcsot nem számítjuk. És még közel is kell kerülni. Észrevétlenül. Mert ez nem a film ahol fordulatok vannak meg minden, hogy huuu hirtelen lecsapok ki a falból Dietrichre... mert ilyen nincs. Persze mindezzel nem is lenne különösebb baj, ha nem kapna eleve jóval kevesebb pontot, és tudna szinteződni/mutálódni rendesen. És igazából szerintem ezt kellene optimalizálni kicsit, mert jelenleg a predatornak nevetségesen egyszerű kapásból beavatottként kezdeni az alienhez képest, de rápislantanék arra az értékelhető alien előtörire ami meghaladja a 2 oldalt és még minőségi írás is, mert speciel én az egy oldalnyi terjedelemmel is megküzdöttem (meg eleve kicsit soknak tartom hogy egy ilyen bogárnak is ilyen előtörit kell írni mert minek... de ez más kérdés).
És most azt is hagyjuk hogy biztos én vagyok inkompetens mert nem tudok írni 2 oldal előtörit. De. Biztos tudok. De az egy ilyen lény esetében nem lesz minőségi munka, akkor pedig semmi értelme. Leszögezném nem ma kezdtem a szerepjátékot, nem egy referencia van.

28Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Kedd Márc. 06, 2012 3:25 pm

Halál

Halál

Nos, az elgondolásod nem rossz. De mivel ez nem mmo, így bizonyos képességeket sem lenne értelme úgymond megvenni. Tudom, hogy mikre gondolsz, eleinte én is ezen voltam, de be kellett látnom dolgokat. Ha lopakodsz, akkor azt nem nagyon tudod fejleszteni. Esetleg ha olyan mesélőt fogsz ki, aki figyel mindenre és figyelembe veszi a játékosok képességeit.
Az előtörténetek megint más dolog. lehet, hogy valaki soknak találja, de jómagam olyan 8 oldalnyi ET-nél tartok, ami még nincs is kész... Lehet, hogy túlnyomórészt benne dolgokat, de ha megered az ember fantáziája, akkor megesnek dolgok. ^^
Az egy oldalt én azért tartom fontosnak, hogy kiszűrjük..na jó, nem fogalmazok ilyen durván... megtudjuk, hogy mennyire felkészültek a játékosok és hogy mit várhatunk el tőlük. Így könnyebben tudunk/tudok velük játszani.

29Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Kedd Márc. 06, 2012 3:34 pm

Árny

Árny

Előtöri: persze el lehet szállni vele, de véleményem szerint fölösleges sajnos mert egy 8oldalas előtörit pl nem hinném hogy végigolvasna bárki is (kivéve ofkorz ha tényleg baromi jó meg izgi meg mittomén, de azért mégis egy előtöri...)
Én az enyémbe szándékosan nem írtam sztorikat hogy most idementem ezt csináltam ezekkel stb... hiszen egy nem különösebben rég vedlett döggel akartam játszani ehhez viszont sok lett volna a 2 oldal. Amúgy teljesen egyetértek a szűréssel, csak hát...

Más:
Skillrendszer: eleve kicsit kiheréltnek tűnik nekem az Alienes skillrendszer, hiszen pl pont a lopakodás is egy olyan ami inkább kijátszás szintjén lehetne jelen, mint skillként amivel erre SP-t kell költeni. Más dolgok jók, mint a Savköpés amit ugye nem minden idegentől lehet látni ezért feltételezhető hogy nem is tud, vagy a Problémamegoldás ami egy alapvető intelligencia többletet feltételez. Ezért írtam ötletnek, hogy lehetne-e kicsit optimalizálni a dolgot akár a skillekkel, akár az SP-mennyiséggel kapcsolatban (vagy akár a szintlépés/mutáció kérdésével).

30Kérdések, ötletek Empty Re: Kérdések, ötletek Kedd Márc. 06, 2012 3:50 pm

W.B.

W.B.

Eredetileg az alien AvP FRPG oldalon nem is volt játszható faj, pont E miatt!
Predator és ember számára rengeteg skill van, mivel rengeteg eszközük van. Viszont, alienek számára igazából skillt sem lehetne adni. Lopakodás, gondolkodás, földbeásás, valóságban alap dolog. Az erősebb páncél, fürgeség stb. pedig születési adottság. Alienek esetében skillek igazából teljesen feleslegesek.
Viszont ha nincs aliennek skillje, akkor meg egyszerre nézhet ki űűűűűber tápnak és űűűűűber gyengének a játékos. Továbbá a fejlődési motiváló kiesik.
Kényszerből kapott az alien skilleket. Viszont mivel semmire nem lehet igazából adni, azért az adatbázisban látható dolgokra adtunk.
A szintes megoldás (azaz minél nagyobb pl. a marcangolás skilled szintje annál erősebb vagy) nem kivitelezhető, ugyanis rengeteg játékos nem veszi figyelembe. Sőt, olyan is volt, hogy többszöri felszólításra volt csak hajlandó szintjéhez megadott fegyvereket használni. (predator illető volt)

Predator beavatás… Nos, AvP könyv trilógia miben minden bent van. Hányan olvasták? Kevesen. Marad az adatbázis. És megint vannak, kik azért hisztiznek MSN-en, hogy írjam már le, hogy kell megírni egy előtörténetet. Mert 7 átkozott oldalt nem tudnak elolvasni.
Személy szerint én az ilyen egyéneket nyolc lábbal rúgnám ki földkörüli pályára. Ám az ilyen egyének hajlamosak aztán negatív kampányt folytatni.
Szóval kapnak egy esélyt. Kalandok folyamán úgy is kitűnik, hogy ki az aki ért is a karakterhez. És látva saját hibájukat, már nem kezdhetnek semmiféle indokolatlan hisztériába.


Alien, mint írtam, egy olyan oldal amit az AvP FPS játékok miatt nem lehet kihagyni. FPS játékban megoldható hisz csak ölni kell vele. De egy FRPG? Látszik, hogy nem lehet igazán eltalálni. Az AvP FPS játékok és az általam olvasott 16 könyvből kb. csak 2-3 oldal az amire lehet építeni az idegenek viselkedése és gondolatmente terén. Szóval szegényes.
Ha nem játszható az alien, akkor az a baj, ha játszható reálisan akkor gyengének tűnik, ha meg balanszolásra kerül, akkor meg már nem olyan mint a filmek, játékok és könyvek világában.
Ez sajnos egy komoly dilemma.

Viszont, az alienek azért kezdenek kevesebb skillponttal, mivel jóval kevesebb kell egy idegen kimaxolásához.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 7 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Similar topics

-

» Kérdések és válaszok

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.