Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Riak'ja EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Riak'ja EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Riak'ja EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Riak'ja EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Riak'ja EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Riak'ja EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Riak'ja EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Riak'ja EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Riak'ja EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Riak'ja EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (60 fő) Csüt. Ápr. 25, 2024 12:55 am-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Riak'ja

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Riak'ja Empty Riak'ja Kedd Dec. 20, 2011 7:10 pm

Riak'ja

Riak'ja

Faj: Yautja (predátor)

Nem: hím

Név: Riak'ja

Becenév: -

Születési dátum: 2162.

Születési hely: Yautja őshaza

Rang: insider (beavatott)

Foglalkozás: vadász

Külső és belső jellem: magassága átlagos, bőre halvány zöld, szeme aranybarna, izmos, erős. Szereti a közelharcot, nem kíméli ellenfelét, fegyvertelenre sosem támad, becsületes, szeret vadászni, sok időt tölt a vadonban, szereti megfigyelni áldozatait, lopakodni, kedves.

Felszerelés: testpáncél, maszk, csuklópenge mindkét karon, hálóvető, sima váll-löveg, medikai felszerelés, lándzsa (bakuub), ceremóniás kés, shuriken, energia feltöltő, álcázó berendezés, alkari panel

Emberi időszámításban nézve 38 évvel ezelőtt születtem. A család egyetlen gyermeke ként, mindig szemmel tartottak, mégis már kicsiként sok baj volt velem. Állandóan apám fegyvereivel játszottam, és nem érdekelt más "játék". Egyszer leszúrtam a "kutyát" a bakuub-al. Szerencsétlen majdnem belehalt sérülésébe. Apám már akkor megmondta, hogy különleges vagyok. És később kiderült, hogy igaza lett. Nagyobb koromra sokat edzettem, vadász akartam lenni. Apámmal edzettem, aki nem kímélt. Rendesen felkészített. Néha-néha a "kutya" is segített. Azt apám mondta: ha nem is lehet belőlem vadász, legalább azt tudni fogom hogyan védjem meg magam. Egy napon én és a "kutya" elmentünk a dzsungelbe játszani, észre sem vettük milyen távolra kerültünk a várostól. Az egyik bokor mögül előugrott egy nagy lény. Még fiatal voltam, ezért nem láttam még ilyen lényt. Pedig a bolygón sok van belőle. Növény evő volt, mert mikor az egyik levél a szemébe lógott egyszerűen letépte és megette. Közelebb mentem hozzá, a lény körbe nézett majd közelebb lépett. Szelídnek tűnt, oda mentem hozzá és megsimogattam. Furcsa és vicces hangot hallatott amikor hozzá értem. A "kutya" meg csak figyelt minket. Már a lény mellett álltam, amikor valaki felénk lőtt egy energia fegyverrel. A lény elkezdett őrjöngeni, majd a "kutyát" és engem is fellökve elfutott. Pillanatokkal később egy vadász állt fölém. Felsegített és a lény nyomába eredt. Én a "kutyával" ott maradtam és vártam. Már kezdett beesteledni amikor a vadász visszajött. Vissza kísért a városba. Beesteledett már, mikor haza értem a kutyával. A vadásztól még a városkapunál köszöntem el. Anyám karba tett kézzel várt már, apám meg az asztalnál ült és vacsorázott. Mivel sokáig elvoltam, anya nem engedett többé egyedül sehova. Mikor elég idős lettem, ahhoz hogy átessek a beavatáson két vadász jött, hogy elvigyenek a beavatásra. Minden nap edzettem, elég erősnek éreztem magam ahhoz, hogy megöljek egy Kiande Amedha -t. Nem volt nálam sok fegyver. Három shuriken, egy saválló bakuub, maszk, test páncél, alkari panel, energia feltöltő. A három kiválasztott akiknek át kellett esnie a beavatáson afelé a hajó felé igyekeztek, amelyik elviszi őket arra a bolygóra ahol a beavatás történik. Közöttük voltam. A hajón az egyik kiválasztott megkérdezte, hogy nem e voltam nagyobb. Lassan bólintottam, hogy nem. A bolygóhoz érve mind hármunkat egy-egy kapszulában dobtak le. Egy piramisban volt a Kiande Amedha -k királynője. Bementünk a piramisba, egy terembe érve volt egy láda. A láda tetején egyikünk megadta a pontos dátumot, és a láda kinyílt. Három sima váll-löveg volt benne, egyfajta segítség. Elvettük őket, és a bal vállunkra tettük. A piramis ekkor megváltozott, a beavatás, a harc elkezdődött. Együtt indultunk el, de emberi 10 perc múlva ismét megváltozott a piramis. Ekkor elszakadtam a többiektől. Magamra maradtam. Tovább mentem, egy hosszú folyosón aminek három elágazása volt. Kettő a jobb és egy a bal oldalon. Megálltam. Nem tetszett, túl nagy volt a csönd. Egy Kiande Amedha bukkant fel a bal oldali elágazásból, a váll-löveggel lelőttem. A lövéstől még 5 Kiande Amedha bukkant fel. Egy a falon, kettő a plafonon és még kettő a földről közelített. Egy shurikennel leszedtem egyet, kettőt a váll-löveggel. Elővettem a bakuub-ot.
- Gyertek!
Az egyik rámakart ugrani, de ketté vágtam. A sav a páncélomra fröccsent, letéptem magamról. Az utolsó lassan közelített. Megpörgettem a bakuub-ot a kezemben. A Kiande Amedha királynő hatalmasat üvöltött, az utolsó a királynője hívására elfutott. Egy pók szerű Kiande Amedha, ami a tojásból kell ki rám ugrott, de még mielőtt elérhetett volna a bakuub-ommal ketté vágtam. A lába egyik darabjával a maszkomra és a homlokomra tettem a beavatottak jelét. Vissza vettem a maszkot, és követtem azt a Kiande Amedha-t aki elfutott a királynője hívására. Elvezetett abba a terembe ahol a királynő volt fogva tartva. Ekkor megjelent az egyik kiválasztott. Rám nézett, és végig mért.
- A harmadik? -kérdeztem.
- Thei-de.
A királynő nagyot ordított, míg az életben lévő három Kiande Amedha próbálták kizsabadítani. Ránéztem a másik beavatatlanra.
- M-di H'dlak. M-di H'chak. -mondtam. Két shuriken volt még nálam, azokkal leszedtem két Kiande Amedha-t. A másikat a másik beavatatlan ölte meg. De a királynő már elszabadult. Mindenünket, ami még csak volt hozzá vágtuk. A másik beavatatlan mint valami őrült a Kiande Amedha királynő felé futott, az a farkával elrepítette egyenesen neki a falnak. Eszméletét vesztette. Én átlósan balra vettem az irányt, a királynő a farkával akart elkapni, de én gyorsabb voltam és ráugrottam a farkára. Nem tetszett neki, ide oda ütögette a falat, hátha leesem. Felmásztam a farkán, már a kezével is kapkodott. Egészen addig csinálta, míg végül a saját farkát tépte le. Ekkor estem le, gyorsan arrébb futottam, nehogy a sav rám fröccsenjen. A másik beavatatlan feltápászkodott a földről, neki volt egy hálóvetője. Kétszer is rálőtt a királynőre. Egy a fejét, a másik a lábát találta el. Elvesztette egyensúlyát. Még ment egy-két lépést, azután össze esett. A másik beavatatlan oda lépett a királynő fejéhez, szerencsétlenségére az még élt, és "nyelvével" átszúrta a predátor fejét. A királynő gyenge volt, így nem követett. Viszont nem halt meg, és bizonyára nem is tudta volna megölni, mert pár órával később felkelt a földről. De ekkor már nem volt predátor a bolygón.Kimentem a piramisból, és már várt rám öt yautja.
- Legyőzted a Kiande Amedha királynő-t. Bebizonyítottad, hogy méltó vagy az insider rangra. -és átnyújtotta a jutalmam, a trófeát. Fejet hajtottam, majd követtem őket a hajóra. Haza vittek. Apám nagyon büszke volt rám.
Évek teltek el a beavatás óta. A Blior bolygón van és ott vadászik néhány társával.



A hozzászólást Riak'ja összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Dec. 21, 2011 9:51 pm-kor.

2Riak'ja Empty Re: Riak'ja Kedd Dec. 20, 2011 11:00 pm

La'yyk

La'yyk

Üdvözöllek ifjú vadász!

Van néhány észrevételem:
Először is, ha csak 38 éves, akkor gyerekként nem a kutyával kell, hogy játsszon, hanem nagyon tudatos, és kemény felkészítésen kéne részt vennie, főleg ha a történet végén megöl egy királynőt. Mint tudjuk a yautják 500 évig is élhetnek, tehát nyugodtan lehet idősebb is a karakter. (Persze így is elfogadható.)
A kutya remélem Pokolkutya, vagy valami más vadállat, ugyanis a ragadozóknál nincs "emberi" kutya. (Canis lupus familiaris).
A beavatás egyes eseményei eléggé hasonlítanak az Alien vs Predator film egyes elemeire. (Nem probléma, hiszen tényleg nagyon inspiráló mozi Very Happy )
Végezetül, nem árt figyelni rá, hogy a ragadozók nem emberek. Sok játékos csinálja, hogy túlságosan emberire faragja a karakterét, tehát ez sem gond, csak észrevétel. Mindazonáltal (és ez mindenkinek szól), nem szabad elfelejteni, hogy a yautják egy másik faj, másfajta kultúrával, más értékrenddel, más életszemlélettel és egész más gondolkodásmóddal.
A fentebb leírtak csak észrevételek, és örülnék ha néhány dolgot módosítanál ezek alapján, de ha nem teszed meg, abból sem lesz semmi baj.

Ami miatt egyelőre nem tudom elfogadni a történetet, az a királynő megölése. Egy beavatáson lévő ragadozónak aligha van esélye legyőzni egy kifejlett királynőt, ez még sokszor tapasztalt harcosnak is rendkívül nagy kihívás. Maga a királynő túlságosan erős, hogy így felülkerekedjenek rajta.
Ha ezt a részét módosítottad, szólj és értékelem.

La'yyk

3Riak'ja Empty Re: Riak'ja Szer. Dec. 21, 2011 12:23 pm

Riak'ja

Riak'ja

Javítottam. Ha minden igaz így most már elfogadható.

4Riak'ja Empty Re: Riak'ja Szer. Dec. 21, 2011 1:41 pm

La'yyk

La'yyk

Üdv!

A Canis lupus familiaris az emberi értelemben vett kutya, az a kedves háziállat, amit az ember legjobb barátjának szoktak nevezni. Pont azt hangsúlyoztam, hogy remélem nem ilyen fajta kutyád van, mert a ragadozók nem tartanak ilyet. Mielőtt félreértenéd, ez nem azt jelenti, hogy nem tartanak háziállatot, tehát írhatsz kutyát, csak akkor tedd idézőjelbe, hogy tudjuk, nem a Földön őshonos állatra gondolsz. Na de ezt a részét túl is bonyolítottuk, mert igazából eddig sem volt gond és most sem lesz az, csak a latin nevet írd át "kutyára".

A királynő megölését még mindig nem tudom elfogadni. Beavatatlan aligha ölhet meg egy királynőt, ezt tudomásul kell venni. Az AVP filmben is inkább tőrbe csalták, és mellesleg ott is elpatkolt a koma a végén. De egyébként nekik is csak azért sikerült, mert heropajzs védte őket, ami itt mindenkinek van, de nem királynő ellen kell használni az előtöriben.
Ha ezt a részét javítod (tehát nem ölöd meg a királynőt), akkor minden további nélkül el tudom fogadni a történetet.

5Riak'ja Empty Re: Riak'ja Szer. Dec. 21, 2011 9:52 pm

Riak'ja

Riak'ja

Megint javítottam, és nem öltem meg a királynőt. Ha még mindig nem jó, akkor eskü hogy feladom.

6Riak'ja Empty Re: Riak'ja Szer. Dec. 21, 2011 10:11 pm

La'yyk

La'yyk

Üdv!

Figyelj, olvasd el az aláírásom. "A szigor nem ellened van, pusztán azért, hogy a helyes irányba tereljen." Tehát nem az a célom, hogy meglehetetlenítsem a játékodat, hanem az, hogy egy igényes előtörténettel kerülj játékba.
Ezt alátámasztandó akkor el is fogadom a történetet, és a beavatott rang mellé 4 darab sp-t adok (Ebből egy ösztönzésül.).
Készítsd el a kommunikátorod és a karakterlapod a szabályoknak megfelelően, és ha gondolod már mesélek is egy kalandot neked.
Kellemes időtöltést és jó vadászatot!
La'yyk

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.