Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Leszálló pályák EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Leszálló pályák EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Leszálló pályák EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Leszálló pályák EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Leszálló pályák EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Leszálló pályák EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Leszálló pályák EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Leszálló pályák EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Leszálló pályák EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Leszálló pályák EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (60 fő) Csüt. Ápr. 25, 2024 12:55 am-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Leszálló pályák

2 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Leszálló pályák Empty Leszálló pályák Szer. Dec. 14, 2011 9:18 pm

W.B.

W.B.

Mivel az úszóváros érzékeny a többlet súlyra, így űrkompokkal apránként szállítják fel az orbitális pályán keringő hajókra az algából készült termékeket. Néhány közepes hajó letud szállni.

2Leszálló pályák Empty Re: Leszálló pályák Kedd Dec. 27, 2011 8:10 pm

George

George

Kétnapnyi utazás után végre megláttuk a bolygót. Először csak egy apró fényes pötty volt a sötét űr háttere előtt. A rendszer napjának fényét verte vissza. Aztán lassan labdává és végül egy bolygóvá hízott, ahogy közeledtünk a végállomás felé. Aztán jött a szokásos procedúra. Hívtuk őket, válaszoltak, engedélyt kértünk, megadták…
- Nos fiúk, már csak egyben le kell szállnunk.
- Ezzel? Fogadok veled egy 100-asban, hogy minimum két darabban érünk le. – Vigyorgott a néger.
- És hogy fizetek, ha neked lesz igazad?
- Hmm igazad van de, a sikeres leszállásra nem mernék fogadni.
- Ugyan már… fél kézzel is leteszem a hajót. Robotpilóta nélkül. – Mondtam magabiztosan.
- Na azt megnézem. – Válaszolta gúnyos hangon. Hiába. Már nem haragszom rá ezért, megszoktam a kötekedő stílusát.
- Csak figyelj és tanulj. – Aztán meg fogtam a kormányt és elkezdtem lassan ereszkedni. Jól ment. Aztán az egyik kijelző vörösre váltott. A hajó burkolatának egy kis darabja meggyengült és ezt a pillanatot választotta, ahhoz hogy végleg megadja magát. A külső és belső nyomáskülönbség miatt le kellett zárni a raktár egy részét. A hajó erősen remegni kezdett de sikerült megtartani és ezután sikerült végre landolni.
- Hehe nekem volt igazam. – Mondta a néger. Tíz perccel korábban még nem volt ilyen jó a kedve.
- Miért? Hát leértünk.
- De nem egy darabban.
- Az a kis darab nem számít.
- Az is a hajó része volt és leszakadt. – Még mielőtt válaszolhattam volna bejött a szakaszvezető.
- Gyerünk pakolni. Lehetőleg még ma. – Szólt a katonának.
- Én megnézem a sérülést. – Aztán hátramentem. A lyuk nem volt túl nagy éppen csak akkora hogy ne legyen biztonságos felszállni. Ezt megint be kell foltozni, gondoltam. Odamentem a szakaszvezetőhöz. Már nagyban ment a kirakodás.
- Innentől maga a főnök. Sok szerencsét a továbbiakban. – Mondtam neki aztán vártam egy kicsit, hátha van valami mondanivalója.

3Leszálló pályák Empty Re: Leszálló pályák Kedd Dec. 27, 2011 9:17 pm

W.B.

W.B.

- Ugye tudja, hogy jelenleg nem hagyhatja el a bolygót? – Kérdezett vissza kiérkező rakodásért felelős katona. – Jelenleg idegen fertőzés miatt civil hajó nem szállhat fel. A magáé visszaminősült a helyőrség leszállításával.
Ezzel visszatért a rakodás felügyeletéhez. Furcsa világ az biztos. A leszállópálya vízen úszik. Egy híd köti össze a többi dokkal és a várossal. A vízben halak úszkálnak. Feltűnik egy nagyobb áramvonalas árny. Leszálló pálya mellet található egy kis stég, mi pont a vízen van. A közepes hullámok lazán át csapnak rajta. Ezen fel lehet jutni a leszálló platformra lépcsők révén. Azért van, hogy ha valaki elég „barom”, hogy bele essen a vízbe, itt vissza tud kászálódni, vagy a karbantartó búvároknak van. Bár nem is ez a lényeg, hanem azaz árny. Pont eme stég fele tart. Két, két és fél, tán három méter hosszú lehet…

4Leszálló pályák Empty Re: Leszálló pályák Kedd Dec. 27, 2011 11:26 pm

George

George

- Jelenleg egyébként sem lenne biztonságos felszállni egy lyukkal a hajó oldalán. – Válaszoltam keserűen a rakodásért felelős katonának. Amíg pakoltak természetesen nem túlságosan eltávolodva a hajómtól figyeltem ezt a világot. Nem jártam még hasonló helyen. Többnyire fagyos vagy épp forró sziklákon vagy esetleg a Marshoz hasonló ”normál” hőmérsékletű bolygón. De ahol a bolygó kb 99%-át víz borítja a maradékot, pedig egy vízen úszó város foglalja el. Épp az érdekes építészeti megoldásokat csodáltam, amikor észrevettem egy sötét foltot a vízben, ami egyenesen egy stég felé tartott, ami talán horgászoknak vagy búvároknak épült, nem tudom. De a folt nem tűnt túl bíztatónak. Az övemen nyugvó két pisztoly felé nyúltam hogy gyorsan előránthassam, ha baj van. Már bántam hogy az M41ACM-et a hajón hagytam. Hátráltam egy-két lépést és megpróbáltam felkészülni mindenre.

5Leszálló pályák Empty Re: Leszálló pályák Szer. Dec. 28, 2011 12:14 am

W.B.

W.B.

Egyik rakodó munkás oda sétált melléd. Rád nézet, majd az árnyra, ismét rád, ismét az árnyra. Majd megszólalt:
- Ugye tudja, hogy csak vadászok lőhetnek szilást? Plusz város területén belül mindenkinek tilos szilást lőnie. – rád néz – Magának bogárfóbiája van. – majd legyintet és elment.
A lény csak hamar feltűnt. Kimászott a stégre. Jócskán jól táplált testét hat láb segítette előre a szárazon. Lomhán kiterült. Napozik. Ügyet sem vett az emberekre. Ásít egyet és előtűnnek a szájában található szilák, innen a neve.
Katona oda jött hozzád:
- Végeztünk a kirakodással. Amennyiben be kell foltoznia a hajót, a piacon találhat megfelelő alkatrészt és szakembert. Sok ilyen hajó fordul meg errefele. – Ránéz az állatra. – No igen, míg nem csinál valami olyat ami fáj nekik, addig oda sem bagóznak. Japók szeretik, olyan az íze mint a földi bálnáknak. Feltéve, ha az idegenek azóta nem irtották ki azokat is. További szép napot! – ezzel ott hagyott.

//Élőlény leírásban megtalálható a szilás.//

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Similar topics

-

» Leszálló helyek

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.