Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!



Legutóbbi témák
» Hiddenlight
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyKedd Okt. 02, 2018 2:41 pm by W.B.

» Aurora
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyHétf. Okt. 01, 2018 8:32 pm by B.J. Wolf

» Tengerpart
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyPént. Szept. 21, 2018 11:26 am by W.B.

» Víztisztító telep
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyPént. Szept. 07, 2018 11:57 pm by Johny Borgia

» Fürge Kard Művelet
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyCsüt. Szept. 06, 2018 9:27 pm by W.B.

» Sziklás fennsík
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyHétf. Aug. 20, 2018 11:22 am by W.B.

» USS Firenze
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyVas. Aug. 05, 2018 12:42 am by Johny Borgia

» Utcák
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptySzomb. Aug. 04, 2018 5:17 am by B.J. Wolf

» Nathan T. Drake
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyPént. Aug. 03, 2018 10:21 am by Nathan T. Drake

» Nathan T. Drake
Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) EmptyPént. Aug. 03, 2018 1:05 am by Nathan T. Drake

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (41 fő) Szer. Aug. 14, 2019 9:19 pm-kor volt itt.
Linkek

free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
free forum
_______________
Chat Box

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER)

2 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Go down  Üzenet [1 / 2 oldal]

1Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 2:31 pm

George

George

Az Aetheris ütött kopott csempészhajó, jelentéktelen porszem az űr sötétjében.

2Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 4:07 pm

W.B.

W.B.

Már a Jupiteren túlon vagytok. A megsebesített hajó rádió adásán mindenféle szitkozódás szűrődött át, de fél óra múlva kísérteties sikoltozások vették át a helyét. Végül minden elcsendesült.

Megúsztátok. Vagy mégsem. A gyarmatügy két hajója kezd közrefogni titeket. Két Erkaméder osztályú hajó. Az egyik rádión hívja a hajódat.
Eközben a két hajót négy vadászgép hagyta el. HA – 117-es elfogó vadászgépek. Komolyan gondolhatják. Lehet, hogy a WY szolt a seregnek, de az sincs kizárva, hogy szimplán csak érzékelték a csetepaté.

3Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 4:33 pm

George

George

- Lassan odaérünk. Azt hiszem ezt megúsztuk.
- Csak vigyázz. Hajók jelentek meg a radaron. Gyarmatügyiek. - Szólt Dave.
- Ne már basszus. - A hajók lassan közeledtek. Kicsit belassítottam a hajót.
- George. Hívnak minket.
- Oké hangosítsd ki. - megnyomott egy gombot.
- Jó napot uraim. Miben segíthetek. Szóltam bele a rádióba. Elhallgatok és várom a választ.

4Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 4:44 pm

W.B.

W.B.

A rádió kicsit recseg, végül át engedi a hangot:
- Itt a Octopus kapitánya beszél. Maguk tüzet nyitottak egy civil teherhajóra! Adják meg magukat! Nincs esélyéjük, ne csináljanak ostobaságot!

Időközben két vadász felvette a pozícióját a hajtóművek felé, a másik kettő pedig láthatóan a hajó fegyverét vette célba. Nem támadnak, csak ha megkapják az utasítást. Remélhetően. Jelenleg békésen haladnak a hajód mellet.

A rádió ismét felszólal:
- Készüljenek az átszállásra! - Ezzel a jobb oldali hajó elkezdet oldalasan közeledni…

5Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 5:06 pm

George

George

Kis idő múlva megérkezik a válasz.
- Itt a Octopus kapitánya beszél. Maguk tüzet nyitottak egy civil teherhajóra! Adják meg magukat! Nincs esélyéjük, ne csináljanak ostobaságot!
- Vettem Octopus. - Lassan megállítom a hajót. Közben teljesen közrefognak minket. Láthatóan nem kockáztatják hogy meglógjunk.
- Készüljenek az átszállásra!
- Rendben. Fogadjuk magukat.
- Na és ebből most hogy mászunk ki - Morogta Dave.
- Nyugi majd kitalálok valamit. Egyenlőre maradj nyugton. Menjünk eléjük. Lucy te is gyere.
- Értettem. - Válaszolt a szintetikus.

6Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 6:04 pm

W.B.

W.B.

Ahogy a két hajó megfelelő közelségbe ért, összekapcsolódtak. Hajótokra átlépett a kapitány. Őszülő ötvenes éveiben járó vékony tekintélyt sugárzó ember volt. Szokásos gyarmati kapitányi ruházatot viselte, oldalán díszkarddal és pisztollyal. Hat tengerész követte. Háromnál a szokásos M41A volt, kettőnél a nem rég rendszeresített M41AE2M. Az utolsónál egy ormótlan AK-P78.
Nem kis tűzerő. Végül a kapitány belekezdet:
- Nos, maguk tüzet nyitottak a Waylend Yutani társaság egy teherhajójára. Mégis mi okból? – vonta fel a szemöldökét. – Kalózok maguk egy ilyen vas halommal? Vagy tán csempészek?
Mindezek közben a tengerészek körbe vettek titeket.

7Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 8:04 pm

George

George

Kinyílt az ajtó és belépett rajta a másik hajó kapitánya hat katonával a háta mögött.
- Nos, maguk tüzet nyitottak a Waylend Yutani társaság egy teherhajójára. Mégis mi okból? – vonta fel a szemöldökét. – Kalózok maguk egy ilyen vas halommal? Vagy tán csempészek? - na most valami nagyon frappánsat kéne kitalálnom.
- Üdvözlöm a hajómon. Nem vagyunk sem kalózok sem csempészek. Éppen a marsra tartottunk apámhoz, James Doyle-hoz. De a lényeg, hogy az említett hajó ismeretlen okból tüzet nyitott ránk. Csak megsúgom lehet hogy inkább ők a kalózok. Mi ezután viszonoztuk a tüzet és az első találat után ők lelassultak. Azóta nem tudom mi történt velük, de terveztük egy mentőhajó kiküldését amint elértük a marsot. - Dave rám sandított és mintha némi elismerést láttam volna a szemében megcsillani. - Nos ennyi lenne a történet. - Magamban remélem, hogy elég meggyőzően tudtam előadni a történetet. Látszik az arcán hogy elgonolkodott.

8Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 8:24 pm

W.B.

W.B.

- Szóval ők támadtak volna magukra? – merenget el a kapitány – Nos, két másik hajó indult a kérdéses teherhajóhoz, ki vizsgálni az ügyet. Viszont a mentő csapat nem tudta fel venni a kapcsolatot a sérült hajóval. Ha maguk miatt haltak meg, akkor annak súlyos következménye lesznek!
A kapitány kommunikátora, elkezdet pityegni. Elővette, és megnyomott egy gombot, alig lehetett hallani mit mondanak, de azért hallottad:
- Uram! Ez nem teherhajó! Ez egy Boungainville!
- Ez biztos? Mi van a legénységgel? – kérdezett vissza a kapitány.
- Nem jelentkeznek, de a hídüvegén vérfoltok vannak. Kezeljük a xenomorph fertőzésnek? – kérdezett vissza a feltehetően rádiós a kommunikátoron keresztül.
- Igen, és küldjenek át egy droidot, azt talán nem tépik szét. – És ezzel a kapitány visszatette az övére kis készüléket. – Eme hírek fényében, a hajójukon maradnak, de ez a hat katona marad. Marshoz elkísérjük magukat. Ott átvizsgálják majd, és a katonai hírszerzés gondolom el akar majd magukkal beszélgetni.
Biccentett egyet, majd visszatért a hajójára.

Két katona azonnal a hídra ment, várták hogy oda menjetek és a Marshoz repítsétek kis a hajót. A másik két páros pedig eltűnt. Valahol a hajón lehetnek.

9Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 9:22 pm

George

George

A kapitány sietve visszatért a hajójára.
- Egy boungainville? Akkor feltételezem nem mi állítottuk meg. - Fordultam oda Dave-hez
- Elég nagy mázli kéne hozzá hogy egy találattal megállítsuk.
- Ezt nemnek veszem. Xeno... megint? - Közben a katonák szépen elindultak a helyükre. Amíg nem figyelnek gyorsan odasúgom Lucynak.
- Figyelj rájuk de legyél óvatos és ne csinálj semmit amíg én azt nem mondom. - Bólintott egyet aztán elindult a katonák után.
- Mi pedig. - fordultam ismét Dave-hez – Menjünk aztán rakjuk le végre ezt a gépet. - Felmentünk a hídra.
- Bocsánat hogy megvárattam magukat. Akkor ha jól értettem az uticél továbbra is a mars. - Elindítottam a hajót és lassan közeledtünk az uticélunkhoz. Kíváncsi vagyok apa még mindíg katona-e most szükségem lenne rá.

10Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Nov. 20, 2011 10:07 pm

W.B.

W.B.

A kísérettel elég hamar a Marshoz értetek. Kicsit kísérteties volt áthaladni több tucat hadihajó és vadászgép raj közt. Kicsiny hajód eltörpült a két Z1 Razzia mellet melyek közt át kellet haladnod.
Viszont nem szállhattatok le akár hol… Csak a CMC központi űrkikötőjében.

// Folytatás: Mars -> CMC központ és kiképzőtábor -> Űrkikötő //

11Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Szomb. Dec. 17, 2011 11:57 pm

George

George

// Előzmény: Dokk //

Búcsúzásként hátra intettem egyet. Gyorsan megpróbáltam ”kiszámolni” az ugrást aztán elrugaszkodtam. Nem sikerült tökéletesen de legalább nem törtem ki a bokámat. Visszanéztem a hajóra, ami szinte rögtön el is tűnt. Gyorsan elindultam a szervizajtó felé mielőtt valaki meglát. Bent halkan lementem a lépcsőn. Mikor leértem elindultam az ajtó felé egy szerelő épp egy kisebb hajót bütykölgetett. Valószínűleg egy atmoszférikus gép lehetett, mert nem volt olyan erős a hajtóműve és nagyon áramvonalas volt, ami a légkörben kisebb ellenállást jelent de a gép típusát nem ismertem fel. Átosontam a hangáron végig meglapulva az ajtóig. Megláttam a hajómat meg néhány katonát a közelében. Megpróbáltam a közelébe osonni, amikor egy katona észrevett.
- Állj! Ki maga? – Kérdezte gyanakodva.
- Jó napot. A hajó kapitánya vagyok. – Mutattam az Aetherisre ami, alig ötven méterre lehetett tőlem. – Úgy tudom el kéne szállítanom pár embert. – Ezután vártam a válaszát.

12Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 12:37 pm

W.B.

W.B.

// Picit túlmesélted. Eredetileg egy csendben osonós dolgot terveztem be neked… //

- Maga a kapitány? – épphogy feltette a kérdés, egy másik tengerész az arca elé tartott egy papírt. – Rendben, mennyen tovább! A katonák és felszerelésük már fent vannak a hajón.
Könnyen ment. Amint eltávolodtál a katonától az bele szólalt a rádiójába. A hajónál lévő két APC pedig megindult úgy, mint a mellettük lévő katonák.
Elmentek melletted. Az út mellet megálltak. Hajód rámpáján két katona állt. Egyik oda kiállt neked:
- Maga lenne a kapitány?

13Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 1:55 pm

George

George

// Bocsi. //

- Én lennék. Magukat kéne elvinnem igaz? – Ezután a válaszukat meg sem várva felszálltam végre a hajómra. Odabent néhány katona várakozott.
- Üdv. – Köszöntem nekik hátra miközben már a szobám felé tartottam. Kinyitottam az ajtót. Úgy tűnik minden, ugyanott van, ahol hagytam. Apró kis helyiség egy ágy, egy íróasztal és két a falba épített szekrény. Innen nyílik a fürdőszoba egy kis zuhanyzóval, egy mosdókagylóval és egy wc-vel. Többnyire kisebb utazásoknál használtam, vagy ha rövidebb ideig tartózkodtam valahol. Kinyitottam a szekrényeket az egyikben csak ruhák voltak a másik meg tele volt minden mással, de a pisztoly nem volt benne. Ezután odamentem az íróasztalhoz és elkezdtem kipakolni a fiókokat. Itt kell lennie valahol.

14Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 2:29 pm

W.B.

W.B.

Legalsó fiókban megtaláltad amit kerestél. Viszont egyik katona félbeszakít.
- Uram! Fel kellene szállnunk! A hídon van egy adathordozón a katonai engedélyek és kódok a Gyarmatügyi járőrútvonalak használatához. Elméletileg helyőrség cserét kéne lefolytatnia, a Bracken’a Worldi erőkkel. – Tisztelget majd elment.
Kis időd talán van. Nem vagy katona, de sikerült a fegyvert szétszerelned. A csőben egy összetekert cetlit találsz.


Kedves fiam!
Remélem még időben megtalálod ezt a cetlit. A sereghez nem azért csatlakoztam, hogy vakon kövessem a parancsokat. Tudni akartam, hogy mik működnek a hátér mögött. Amikor a születésnapod után sem jöttem haza hetekig, az nem azért volt, mert elhidegültem a családomtól. Egy titkos kutatást jegyzőkönyveit néztem át, melyek túlságosan is lesújtottak, így nem tudtam elmenni a születésnapodra. Bocsánat.
Amit találtam, az nem más, mint egy ismeretlen eredetű idegen faj a Linguafoeda Acheronsis – szel végzett kísérletek. Létrehoztak egy ilyen lény DNS-ével kezelt ember hibridet. A kutatást végzők eltűntek, sőt az űrállomás is lekerült minden csillagtérképről, ahol ezek történtek.
Mindezek fényében feltehető, hogy komoly veszély fenyegeti az ICC-t. A seregben perkjein belül komoly az aggodalom. Nem tudjuk, mekkora is a veszély. A dokumentációk szerint maga az idegen faj képes egész bolygók ökológiáját kiirtani. Egy ilyen hibrid pedig emberi gondolatokkal és képességekkel rendelkezi. Sőt, egyűt működik a Linguafoeda Acheronsis -szekkel.
Bármekkora is a korrupció a Gyarmatügyben, egy ilyen veszélyt nem söpörhetnek szőnyeg alá. Remélem tudod a dolgod.

Üdvözlettel és reményekkel: az apád.



Ez mind az apád kézírása volt a papíroson.

15Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 3:46 pm

George

George

Egy-két percig üveges szemekkel néztem a cetlit. Gondolatok kavarogtak a fejemben. Aztán észbe kaptam és a katona felé fordultam. A papírt a zsebre raktam.
- Rendben. Felszállunk. – Gyorsan átmentem a hídra és leültem a kis székembe és elkezdtem felkészíteni a hajót az indulásra. Gyorsan leellenőriztem az állapotát. Minden rendben a hajót sem felejtették el feltölteni.
- Irányítótorony. Itt az Aetheris. Felszállási engedélyt kérek. – Szóltam bele a rádióba. Közben átküldtem az adathordozón lévő kódot. Pár másodperc múlva érkezett is a válasz.
- Rendben Aetheris az engedély megadva. – Beindítottam a felszálló hajtóműveket. Rövid ideig semmi sem történt aztán a teherhajó megremegett és egyre gyorsulva emelkedni kezdett.
- Mindenki kapaszkodjon! – Kiáltottam hátra a katonáknak. A remegés erősödött. Igen ez hiányzott a vadász hajóból futott át az agyamon. Lassacskán kiértünk a légkörön kívülre. A remegés abbamaradt és lassan siklott a hajó az űr sötét óceánjában. Elvégeztem a szükséges beállításokat és bekapcsoltam a robotpilótát.
- Zökkenőmentes felszállás. – Mondtam. – Ritka esemény ezen a hajón. – Ezután hátramentem ellenőrizni hogy mi a helyzet.
- A hajó sikeresen útnak indult Bracken’s world felé. Élvezték a felszállást?

16Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 8:44 pm

W.B.

W.B.

- Ugye ez nem egy második világháborús veterán bogár? – kérdezte kopasz néger katona kissé piszkálódóan.
- POFA BE! Jelenleg ő a kapitány, a feledtesüknek minősül. – Vágott vissza a szakasz vezetője. Első látásra egy indiánnak tűnik. Másodikra is, mégis van benne valami furcsa. – Ha már itt nem tud viselkedni, akkor az ottani helyőrségen, hogy fog? Tiszteletet az embereknek.– Feléd fordul – Hány óra van hátra a fagyasztásig? És a bolygótól hány órányira lesz az ébresztés?

E közben a katonák elkezdtek beszélni egymással.
- Bracken-nen még strand sincs. – szólalt meg egy láthatóan kigyúrt baka.
- Mért ne lenne? Csupa víz az egész. – az előbbi néger válaszol neki gyorsan.
- Hülye vagy? Ami nincs víz alatt az beton vagy hajó. Maximum egy két szikla mi kiáll a vízből.
- De legalább hódolhatok a hobbimnak! A pecának! – nevetett fel egy katonai kalapos fickó.
- Aztán kifogod Godzillát!
- Annál rosszabbak élnek ott.
Végül már mindenki beszélt mindenkivel. Nem lehetett ki venni a szavaikat. Ez van mikor 9 ember össze vissza kezd beszélni…



A hozzászólást W.B. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 19, 2011 10:38 pm-kor.

17Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Dec. 18, 2011 9:24 pm

George

George

Csak mosolyogtam a néger gúnyos megjegyzésén. Aztán válaszoltam a szakaszvezető kérdésére.
- Úgy gondolom 12 órával az érkezés előtt elég lesz ébreszteni. És 6 óra múlva szerintem már nyugodtan alhatunk. De ha ön másként gondolja, szóljon. Egyébként menyit tud az előttünk álló feladatról? – Kérdeztem hátha okosabb az ügyben, mint én. Közben már mindenki beszélgetett.

18Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Hétf. Dec. 19, 2011 4:30 pm

W.B.

W.B.

- Feladat? – vonta fel a szemöldökét – Miféle feladat? Minket oda helyeznek helyőrségbe a bolygóra. Míg egy másik szakaszt majd visszavisz a Mars-ra. Én ezt tudom. – Végig nézett a katonáin, majd rájuk förmedt – FIGYELEM! 6 óra múlva mindenki bekotródik a kapszulájába! Bolygóhoz érkezés előtt 12 órával ébresztő! Mindenki egyen, WC-zen és a többi dolgát intézze el! OSZOLJ!
Ezzel a katonák szétszéledtek a hajódon. Majd a szakasz vezetője is távozott, de előtte biccentet a fejével. Kellemes érzés, hogy egyedül vagy a hajón egy csomó katonával…

19Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Hétf. Dec. 19, 2011 4:51 pm

George

George

Szétszéledtek az emberek. Általában nem örülök neki, ha katonák mászkálnak a hajómon de, így legalább nem kellett azon az átkozott csatahajón maradnom és itt legalább én vagyok a főnök. Ekkor mivel nem volt semmi dolgom, elindultam körbenézni a hajón. Egyrészt szemmel tartom a katonákat, hogy ne barmolják szét. Másrészt meg ellenőrzöm hogy mit csináltak vele, amíg a kikötőben állt. Először is megnézem a hajó rakterét, hogy felfedezték-e a rejtett rekeszeket de persze csak akkor, ha nincs a közelben senki.

20Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Hétf. Dec. 19, 2011 5:03 pm

W.B.

W.B.

Tíz katonát szállítasz és a hozzájuk tartozó M577-es APC-t. Az étkeződben négy katonát találsz, örömödre nem a zsebedből fogyasztják az élelmet. Két ellátmányos ládat találsz a konyhában. Legalább hoztak magukkal.
A csapatszállító páncélost megtalálod a raktérben, és pár ellátmány ládát. Fegyverek, lőszerek és más katonai cuccok. Mivel senkit nem találsz, ezért végig nézed a csempészrekeszeket. Miközben megnézed őket, egyikben találsz egy nem oda illő dolgot. Egy tojást. Egy közönséges bőrhéjas tojás, mint ami a különböző hüllőknek van. De egy tojás mit keres itt?

21Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Hétf. Dec. 19, 2011 10:17 pm

George

George

Hmm egy tojás. Tojás? Ez hogy került ide? A tojást vizsgálgatva megyek tovább az étkező felé. Valami bűzlik. Talán a tojás… Közben elértem az étkezőt odabent néhány katona élte fel az ellátmányukat. Vajon ehető? Vagy nem kéne piszkálnom? Összezavarodva figyelgettem a tojást, mint aki nem tudja mit is tart a kezében. Valahogy nagyon nem tűnt ide illőnek. Aztán egy jól irányzott mozdulattal a földhöz vágtam. Vajon csak én kezdek paranoiás lenni vagy tényleg gyanús a tojás?

22Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Hétf. Dec. 19, 2011 10:40 pm

W.B.

W.B.

A tojás a földön szétfröccsen. A sárga belső mellet egy kis kifejletlen embrió is előtűnik a bőrhéj mögül. Aligátor vagy krokodil, vagy valami hasonló lehetett.
A kis halott magzatot azonnal elragadja egy szőrös patkány. Amilyen gyorsan feltűnt, olyan gyorsan el is szaladt.
A horgászos katona szeme ezen kiakad;
- Tudja maga, hogy egy floridai aligátor eszményi értéke mennyi!? Maga meg egy feltehetően épp tojást vágott a padlóhoz!
- Mondom, hogy ez egy második világháborús tragacs! Még patkány is jár hozzá. – szolt be ismét a néger katona.
- Az már halott volt. Nem érzik a szagát? Kihűlt. – Toppant melléd az indián. – Meg amúgy is, még a sereg csatahajóin is vannak patkányok. Valamelyiken még csak ott őshonos tengerimalacok is kialakultak. – Feléd fordul majd, halkan mondja; - Minden rendben?

23Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Kedd Dec. 20, 2011 12:30 pm

George

George

- Nem. – Morogtam oda az indiánnak aztán elindultam a hídra. Azt hiszem, kezdek meghülyülni, bár az utóbbi időben elég sok dolog történt. De az még mindig rejtély hogy hogyan került ide az a tojás. Valószínűleg ez is olyan dolog, amit soha nem fogok megtudni. Közben elértem a hidat. Leültem a székembe és a hajó műszereit figyeltem. Megnyugtató volt nézni a lassan változó vagy épp egyhelyben álló kijelzőket. Minden normális. Sokáig ültem ott aztán felálltam és elindultam a szobámba. Ki kéne rakni az egér csapdákat.

24Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Kedd Dec. 20, 2011 5:38 pm

W.B.

W.B.

Szobádban rá nézve az órára észreveszed, hogy már csak alig egy óra van hátra a fagyasztásig. Előkerítve a csapdákat nem veszel észre semmi rendelleneset. Sőt. Gond nélküli a csapdák kihelyezése. A katonák is nyugisak érdekes mód. Lehet, hogy a feledtesük kiosztotta őket.
Előző napok agyrémsége után félelmetes ez a nyugalom. Egyedüli emléked mi folyton emlékeztet a az előző napokra azaz ütés mint az Arktuszi vitt be neked.

25Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Kedd Dec. 20, 2011 11:17 pm

George

George

A csapdákat sietve kiraktam. Remélem, amíg alszunk, elkapnak pár patkányt. Megnéztem az órát, még van háromnegyed órám. Gyorsan elmentem kerestem egy kis kaját. Kis húsgolyókat találtam krumplival. Mondjuk az is igaz, hogy a húsgolyó soha nem került közelebbi kapcsolatba hússal, mint ahogyan a krumpli sem krumplival. Csak a csomagolásra volt ez ráírva, hogy legalább el tudja képzelni az ember az ízét. De az utazásaim alatt már megszoktam, így hát gyorsan lenyomtam a torkomon. Aztán elmentem még zuhanyozni egyet. Utána, pedig elmentem a fagyasztókhoz a katonák már elkészültek ők is már csak arra vártak, hogy mikor kell lefeküdni. Mindenki elfoglalta a helyét a kapszulákban. Nézem, ahogy lassan lecsukódnak. Sose szerettem belefeküdni ezekbe. A legrosszabb rémálmaim közé tartozott hogy egyszer nem nyílik majd ki, és én bent ragadok az üvegkoporsóban. Aztán lecsukódott és elaludtam...

26Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Szer. Dec. 21, 2011 6:06 pm

W.B.

W.B.

// Folytatás: Űr -> Űrcsata Cerebus és Bracken’s World közt (Nyikolaj Kerenszkij és George) //

27Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Márc. 16, 2014 3:30 pm

W.B.

W.B.

George mire is emlékszik? Ő maga sem tudja. Az biztos, hogy sok fegyver ropogás, füst, tengerészek és idegenek tonna számra volta az álmodban.
Bármi is volt mi kiütött az napokig kiütött. Álom vagy csak kósza emlékképek? Mikor felébredtél az ürességtől kongó kórházban és kinéztél az ablakon, akkor már biztos volt, hogy nem álom. Egész városban pár katona lézeng. Lezárták a bolygót.
Kórházi ágyad mellet egy cetli díszelgett. Rövid üzenet.

„Amint felébred hagyja el a bolygót. Hajója átvizsgálva, üzemkész. Bolygó karantén alá kerül, civilek jelenléte tilos!”

Hát így kerültél ki ismét az űrbe cél nélkül.

28Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Márc. 16, 2014 8:38 pm

George

George

– Üdv bogaram. - tettem a kezem a hajóm oldalára. Lassan sétáltam körbe jó alaposan szemügyre véve minden apró négyzetcentiméterét. Tele volt kisebb nagyobb karcolásokkal, itt-ott látszottak a foltozgatás nyomai. Az biztos hogy mióta a kezeim közé került egy csepp festéket sem látott de nem is akartam soha lefestetni. Rengeteg hibája volt és a törött csavarokat, repedezett burkolatot látva bizony sokan szörnyülködtek, mikor megtudták, hogy ezzel készülök felszállni. Ettől függetlenül nem kerestem új hajót – és az csak egy dolog hogy nem is lett volna rá pénzem. Nem is tudtam volna elképzelni magam egy másik hajó hídján. Miután úgy láttam, hogy kívülről minden rendben a belseje következett. Itt is elég sokáig sétálgattam mire mindent ellenőriztem. Úgy érzem, kezd elhatalmasodni rajtam a paranoia, ugyanis legalább kétszer annyi ideig tartott átnéznem a hajót, mint régebben. Hiába biztosítottak róla hogy a hajó közelébe semmi sem kerülhetett az utóbbi napokban, ez nem nyugtatott meg túlzottan. Nem ritkán tekintgettem a hátam mögé és az üresen kongó hajó talán életemben először nem túl megnyugtató hatást gyakorolt rám. Bár belegondolva, hogy mi is vezetett eddig a pontig, talán kár is csodálkozni a végeredményen. Túléltem két kisebb űrcsatát és a legkülönfélébb idegen lények támadtak meg csak hogy ne unatkozzak túlzottan.
Annyi biztos, hogy nagyot fordult a kocka. Korábban a társaságnak dolgoztam és a CMC előtt próbáltam láthatatlan maradni, most viszont a társaság próbál elintézni az apámmal együtt és a CMC-nek segítettem, bár a várost elnézve koránt sem volt már akkora élet, mint az érkezésemkor. Válaszokat továbbra sem kaptam a kérdéseimre és egyelőre nem is nagyon tudtam merre induljak. Egy biztos volt. Itt már nem maradhatok.
Leültem a székemre és végignéztem a kijelzőket. Pár gombnyomás után a motor nehézkesen de megnyugtatóan felzúgott. Utoljára ellenőriztem, hogy minden a helyén van-e aztán lenyomtam a rádió gombját.
– Itt az Aetheris TF-ALPHA-1 teherhajó kapitánya beszél. Engedélyt kérek a felszállásra. - szóltam bele határozottan a mikrofonba. Vártam egy kicsit a statikus zörejeket hallgatva majd megérkezett a válasz.
– Az engedélyt megadom. Gyorsan tűnjön el a bolygóról. - nem válaszoltam csak megfogtam egy kart és lassan előre tolva növeltem a hajtómű teljesítményét, míg pár másodperc múlva a hajó meg nem remegett. Hangos nyikorgással, zakatolással megmozdult és végül csigalassúsággal emelkedni kezdett. Elmosolyodtam, ahogy óvatosan korrigáltam a hajó mozdulatait miközben egyre jobban távolodtam a felszíntől. Úgy rázkódott mintha épp szét akarna esni, de pontosan tudtam, hogy sokkal többre képes a hajóm, mint azt ránézésre gondolná bárki is. A remegés egyre erősödött ahogy gyorsultam, de hamarosan már gyengülni kezdett amint lassan kiléptem a bolygó légteréből.
Ideje eldönteni hogy hogyan tovább. A hajón lévő kommunikátorhoz fordultam és egy üzenetet kezdtem el gépelni Davenek.

Üdv haver!
Egyben vagy már/még? Azt hiszem a kelleténél kicsit tovább tartott a kiruccanásom (amit most nem részleteznék…) és nem hiszem hogy a Yutani letett volna a fejem megszerzéséről. Ha esetleg tudnál valami friss hírrel szolgálni, hogy mi a helyzet a Marson annak örülnék…

Ui.: Ajánlom, hogy Lucy még egyben legyen, mikor odaérek.

Barátod az (űr)Patkány


Végül mikor ezzel megvoltam rányomtam a küldés gombra. Remélhetőleg gyorsan választ kapok de mindenesetre egyelőre a Mars felé vettem az útirányt. Bízom benne hogy nem kerültek bajba de benne van a pakliban hogy ők is túl mélyen belekeveredtek már a dolgokba…
Szép egyenletes sebességgel haladtam lassan távolodva a bolygótól és a műszereket figyelve kezeimet a tarkómra téve hátradőltem az ülésben. Hosszú lesz az út, de egyelőre még vártam az „alvással”. Most inkább csak a hajó halk zúgását hallgatom.

29Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Márc. 16, 2014 9:48 pm

W.B.

W.B.

Az űrben nem terjednek a hangok. Így csak az ütött kopott űrhajó alkatrészeinek hangja mit hallasz. Alkatrészeknek milyen hangjuk van? Berregő, zümmögő, csattogó és sivító.
Sivító?
Valóban alkatrész lett volna?

30Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Empty Re: Aetheris (TF-ALPHA-1 CARGO-CRAWLER) Vas. Márc. 16, 2014 10:14 pm

George

George

Egész nyugodtan figyelgettem a műszereket. Minden kijelző pont a megfelelő értékeket mutatta, bár voltak eltérések is de épp csak annyi amennyi még bőven belefér. Egy katonai hajón már valószínűleg ezekért is letépnék a fejem de, nekem így is tökéletesen megfelelt, amit láttam. Mindenhol teljes nyugalom honolt.
Talán csak egy másodpercig tartott és már pisztollyal a kezemben a műszereknek háttal állva pásztáztam a környékemet. Itt valami bűzlik bár azt hiszem egyelőre nem szó szerint. Mindenesetre az a sivítás nagyon nem tetszett. Az egyik vp70-esemet szorongatva bal kézzel lassan hátranyúltam és lenyomtam az automata vezérlést közben szememmel végig a hang forrását keresve. Azt hiszem, most érzem igazán, hogy mennyire megváltoztam. Régebben egy hasonló hangra csak legyintettem volna és megnéztem volna mi ment tönkre, de most…
Lassú, óvatos léptekkel a pisztolyt magam előtt tartva, feszülten figyelve minden apró neszre haladtam, hogy átnézzem a hajót. Remélem csak a túlzott paranoiám játszadozik velem ismét. Elsőnek talán a saját kabinomat kéne megcéloznom a nagyobb tűzerőért…

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.